Bugatti wyprzedza Ferrari

Nie chodzi jednak o nudną potyczkę Veyrona i któregoś z ognistych modeli produkowanych w Maranello. Po 9 mln euro za Ferrari 250 Testa Rossę szykuje się kolejny rekord ceny za włoskie cztery kółka

Niedawno pisaliśmy o cenie, jaką osiągnęło jedno z 22 wyjątkowych Ferrari 250 Testa Rossa . Wystawione przez RM Auctions we współpracy z domem aukcyjnym Sotheby's, znalazło nabywcę za astronomiczną kwotę 9,02 mln euro. Poprzedni rekord należy również do Ferrari . Rok wcześniej należący do aktora Jamesa Coburna model 250 California Spyder z 1961 r. wylicytowano za 7,04 mln euro.

Gwiazdą sierpniowego konkursu piękności w amerykańskim Pebble Beach będzie marka Bugatti , obchodząca w tym roku setne urodziny. Na licytację prowadzoną przez dom aukcyjny Gooding & Company trafi oryginalne Bugatti Type 57C , zbudowane dla samego Ettore Bugatti'ego. Unikalny samochód ma szansę pobić dotychczasowe rekordy i osiągnąć cenę nawet 12 milionów euro.

Egzemplarz z podwoziem numer 57335 zbudowano w 1938 roku w na bazie rozbitego, wyścigowego Type 57 z 1936 r. Okres wojny przeczekał starannie zabezpieczony w fabryce, a po śmierci Bugattiego w 1947 roku otrzymał nowy silnik i skrzynię biegów wraz z kilkoma modyfikacjami. Opuścił zakład w 1950 roku i odtąd miał jedynie kilku właścicieli. Żaden z nich nie przeprowadzał renowacji pojazdu, dzięki czemu wyjątkowe Bugatti Type 57C jest w pełni oryginalne.

Marcin Sobolewski

Bugatti Veyron za słabe? - ZOBACZ TUTAJ

Piękne dziewczyny i piękne samochody - WIDEO

Samochody: Bugatti - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.