Wybraliście najlepszą reklamę

Sześć odcinków, 30 reklam, ponad 12 tys. oddanych głosów i spot, który zdeklasował wszystkie pozostałe. Tak w skrócie podsumować można plebiscyt na najlepszą reklamę motoryzacyjną. Poznajcie zwycięzcę

Zwyciężyła reklama, której produkcja (w porównaniu ze wszystkimi pozostałymi) kosztować musiała przysłowiowe grosze. Nie wygrała epicka opowieść przesiąknięta efektami specjalnymi, stworzona przy pomocy najnowszych technik komputerowych. Nie było potrzeby angażowania znanej twarzy, czy stosowania podkładu muzycznego będącego przebojem rozgłośni muzycznych. Zwyciężył świetny pomysł, dystans do siebie i zabawa z wyobraźnią odbiorcy. Najlepsza według Was okazała się prosta, a przy tym niezwykle sugestywna reklama, której nakręcenie i zmontowanie sprawnemu "filmowcowi" nie powinno zająć dłużej niż kwadrans.

Moc spotu czuje się od pierwszej do ostatniej jego sekundy. Nie ma tu zbędnych wstępów, niepotrzebnego bełkotu i dłużyzn. Kilka zaledwie słów z niezwykłą łatwością i precyzją budzi w głowie odbiorcy serie pędzących skojarzeń, by na koniec zaskoczyć go zabawną i dającą do myślenia puentą. Twórcy reklamy byli na tyle pewni siebie oraz wartości swojego dzieła, że nie bali się większość jego czasu poświęcić na wychwalanie produktów konkurencji. Więcej, wszystkie przypisywane im zalety, ich siłę, potrafili w efekcie wykorzystać na własną korzyść. Majstersztyk. Zwycięstwo spotu cieszy tym bardziej, że znajdował się on również wśród naszych faworytów. Cieszymy się, że również i Wam przypadł do gustu.

Oczywiście, podczas selekcji spotów, nie znaliśmy wszystkich reklam, które mogłyby (a niektóre nawet powinny były) znaleźć się w naszym małym plebiscycie. I tu wielkie dzięki za Wasz czynny udział w zabawie. Oprócz opinii, uwag i sugestii, Wasze komentarze obfitowały również w dziesiątki własnych propozycji spotów. Dzięki nim, zarówno my, jak i inni czytelnicy mogliśmy obejrzeć pare, trzeba przyznać, prawdziwych reklamowych rodzynków. Kilka z nich zdecydowaliśmy się umieścić w bonusowym, szóstym odcinku plebiscytu.

Dosyć gadania. Najwyższy czas zaprezentować zwycięzce, chociaż zapewne już wiecie, o który film chodzi. Według Was, najlepszą reklamą w plebiscycie był spot Audi. Jego autorzy przekonują, że jest jeden producent, którego auta oferują wszystko czego można oczekiwać od samochodu. Zwycięski film możecie obejrzeć poniżej. Pod nim umieściliśmy także linki do wszystkich odsłon plebiscytu, gdybyście chcieli sprawdzić z jakimi spotami przyszło mu zmagać się w drodze na szczyt.

Bartosz Sińczuk

Wybieramy najlepszą reklamę motoryzacyjną: Część I | Część II | Część III | Część IV | Część V | Część VI | Finał Paliwo ze słomy i gazu - ZOBACZ TUTAJ Mini - historia kultowego auta - WIDEO Samochody: Audi - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.