Hyundai Accent po liftingu

Hyundai pokazał w Korei odświeżoną wersję modelu Accent. Zmiany, jak to przy lifitngu są niewielkie, ale w tym wypadku naprawdę pomogły. Auto zyskało charakter, którego do tej pory mu brakowało

Patrząc na przód, aż trudno uwierzyć, że to ten sam model. Wystarczyły nowe światła, grill i zderzak zainspirowane modelem Genesis Coupe . Z nudnego i dość nijakiego auta, Accent (w Korei znany jako Verna) przeistoczył się w samochód o delikatnie sportowym charakterze (przynajmniej z wyglądu). Pozostałe elementy nadwozia nie uległy znaczącym zmianom - w lusterkach umieszczono kierunkowskazy i przeprojektowano tylną część samochodu. Hyundai nie chwali się jednak zdjęciami tyłu - być może nie ma czym.

Oprócz odświeżenia wyglądu samochodu z zewnątrz, zadbano również o bardziej nowoczesne wnętrze. Kolor podświetlenia deski rozdzielczej zmieniono z zielonego na niebieski. Ukłonem w stronę wielbicieli muzyki jest zainstalowanie wejść USB i AUX oraz seryjny montaż subwoofera PowerBass.

Hyundai zapowiada, że nowy Accent będzie też bardziej ekonomiczny i przyjazny środowisku. Nie ma jednak żadnej informacji na temat nowych silników. Wygląda na to, że jedyną zmianą będzie wyposażenie dotychczasowych jednostek w system ECO Assist, który podpowie kiedy należy zmienić biegi, by spalić jak najmniej paliwa. 

Na razie nie wiadomo, kiedy nowy Hyundai Accent pojawi się na europejskim rynku.

Jan Kopacz

Hyundai Genesis Coupe - drift maszyna - ZOBACZ TUTAJ

Hyundai Genesis jak dobry hotel - WIDEO

Samochody: Hyundai Accent - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.