Moda na kontrasty

Pamiętacie Corsę Black & White, którą niedawno testowaliśmy? Volkswagen wypuszcza właśnie swoje coupe-cabrio w niemal identycznym zestawieniu kolorów

Producenci coraz częściej prezentują swoje auta w arktycznej bieli lub mlecznej perle. Najwyraźniej postanowili, że czas na zaszczepienie mieszkańcom Starego Kontynentu zamiłowania do jasnych lakierów, znanego ze Stanów Zjednoczonych i Azji. Volkswagen lansuje właśnie specjalną serię otwartego Eosa pod intrygującą nazwą White Night (z ang. "Biała Noc").

Z białym nadwoziem kontrastuje czarny dach, grill i lusterka - pomalowane na kolor Deep Black Pearlescent. Całości dopełniają 18-calowe, czarne alufelgi z polerowanymi elementami. Zewnętrzne zmiany kończą się na efektownych (i oszczędnych) tylnych światłach w technologii LED. Wewnątrz dla odmiany czerń króluje nad bielą. Klimat ożywiają tylko jasne wstaki na desce i drzwiach oraz białe szycia skórzanych foteli.

Ceny tej wersji Eosa rozpoczynają się od 33140 euro. Biało-czarny motyw można połączyć z dowolnym silnikiem - pod warunkiem, że nie jest to 3,2-litrowe V6 o mocy 260 koni. Do dyspozycji są jeszcze benzynowe 1.4 TSI (122 i 160 koni), 2.0 TSI (200 koni) oraz 140-konny diesel o pojemności 2 litrów w technologii common-rail.

Marcin Sobolewski

Volkswagen Eos - Nie tylko dla mięśniaków - ZOBACZ TUTAJ

Opel Corsa Black&White - test - WIDEO

Samochody: Volkswagen Eos - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.