Oficjalnie zamaskowane BMW X1

BMW postanowiło pobawić się w szpiegów tropiących samochody. Nie zrobili jednak zdjęć konkurencji, a własnemu autu - modelowi X1. Na szczęście przy okazji podali odrobinę szczegółów na temat nowego kompaktowego SUV-a

Właściwie nic nie jest zaskoczeniem. Ze zdjęć wynika, że samochód niewiele różni się od prototypu pokazanego w zeszłym roku w Paryżu . Informacje na temat silników też nie mogą wzbudzać sensacji. Podstawowymi wersjami X1 będą benzynowe xDrive18i oraz wysokoprężne xDrive18d - oba znane już z serii 1 , w której występują bez napędu na obie osie.

Dostępne będą jeszcze dwa diesle, 177-konny w xDrive20d i 204-konny w xDrive23d. Te silniki również występują w zwykłej "jedynce". Jedyną nowością będzie wersja xDrive28i, oferująca prędkość maksymalną 230 km/h. Na razie tylko tyle o niej wiadomo. Mimo że wszystkie wymienione powyżej modele nazywają się xDrive, nie jest pewne czy w ofercie niemieckiego producenta nie pojawią się auta tylko z napędem na tylną oś, czyli wersje sDrive.

Do tej pory nie było również wiadomo, jak będzie wyglądać wnętrze samochodu. Zdjęcie w galerii nie jest być może najwyższej jakości, ale widać na nim mieszankę elementów z serii 1 i 3 . Oczywiście BMW , jako marka premium nie mogła sobie pozwolić na kopię rozwiązań z innych modeli, dlatego deska rozdzielcza X1 została zaprojektowana specjalnie dla tego samochodu.

Jan Kopacz

X1 Concept - galeria zdjęć - ZOBACZ TUTAJ

BMW X1 - zabawy na śniegu - WIDEO

Samochody: BMW 120d - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.