Frankfurt 2009 | 5008 - zupełnie nowy Peugeot

Nie zdążył jeszcze opaść kurz po prezentacji crossovera 3008, a już francuski producent przedstawia kolejny, zupełnie inny model. Tym razem jest to praktyczny, rodzinny minivan

Mierzący 4,53 m długości Peugeot 5008 , podobnie jak jego bezpośredni rywale Opel Zafira czy Renault Grand Scenic , może w trzech rzędach foteli pomieścić siedem osób (2+3+2). Inżynierom przyświecał również cel, by - jak na minivana przystało - uczynić go jak najbardziej praktycznym. Nie powinna zatem dziwić imponująca liczba różnego rodzaju schowków oraz duża pojemność bagażnika.

Fotele z ostatniego rzędu można schować w podłodze, uzyskując przestrzeń ładunkową o pojemności 758 l. Na tym jednak nie koniec. Każde z siedzeń drugiego rzędu można niezależnie przesuwać, zwiększając ją do 832 l. Od czasu do czasu 5008 może również posłużyć jako mały dostawczak. 2500 l przestrzeni bagażowej otrzymamy, jeśli złożymy wszystkie fotele poza przednimi.

Dostępne silniki znane już są z innych modeli Peugeota . Są to, między innymi dwa motory benzynowe o pojemności 1.6 l - VTi o mocy 120 KM oraz turbodoładowany THP ze 156 KM. Znajdzie się też coś dla zwolenników silników wysokoprężnych. Mniejszy z turbodiesli ma pojemność 1.6 l i oferuje moc 110 KM. Większy - dwulitrowy - dostępny jest w dwóch wariantach mocy: słabszy, 150-konny współpracuje z sześciostopniowym automatem, a mocniejszy - oferujący 163 KM - z sześciobiegową przekładnią manualną.

Ceny najnowszego rodzinnego Peugeota nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że jego oficjalna premiera odbędzie się podczas targów samochodowych we Frankfurcie, a do salonów trafić ma jeszcze tej jesieni.

Bartosz Sińczuk

Rodzinny pocisk - Mazdaspeed 5 - ZOBACZ TUTAJ

Peugeot 3008 - crash test - WIDEO

Samochody: Peugeot 807 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.