Ekskluzywny dom na kółkach

Lato już za pasem, zbliża się pora wakacyjnych eskapad. Z myślą o mobilnych podróżnikach Volkswagen przygotował specjalną wersję modelu California

California to "podróżnicza" wersja popularnego Mutlivana. Wygląda na to, że ta konkretna - Black Edition -  jest dużo bardziej ekskluzywna niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. To przynajmniej sugerować może cena niemal 78 tys. euro (koło 347 tys. zł).

Co czyni to auto wyjątkowym? Z zewnątrz - jak łatwo wywnioskować z nazwy - jest to czarny niczym węgiel lakier. Oprócz niego są także bi-xenonowe reflektory, przyciemniane szyby i klosze tylnych lamp oraz 18-calowe felgi aluminiowe z.. czarnymi elementami. Efektu dopełniają chromowane listwy boczne i ramki wokół okien.

Wnętrze utrzymane jest w równie "radosnych" kolorach, a to za sprawą tapicerki wykończonej w czarnej skórze i alcantarze. Jak przystało na limitowaną edycję, pasażerowie mogą cieszyć się wysokim poziomem wyposażenia. W tym przypadku są to między innymi: trzystrefowa klimatyzacja, nawigacja oraz kamera cofania.

Dla wielu osób, podróżowanie takim autem, jak Volkswagen California "Black Edition" to wymarzony sposób na wakacyjne wojaże. Już wnętrze auta oferuje imponującą ilość miejsca, którą jednak można dodatkowo zwiększyć - podnoszony dach campera kryję przecież przestronną sypialnie. Powstaje jednak pytanie czy cena auta nie jest jednak zbyt wygórowana? Tym, których ona nie odstraszy, pogoń za zachodzącym słońcem ułatwić ma 130-konny turbodiesel.

Bartosz Sińczuk

Długi Multivan - ZOBACZ TUTAJ

Volkswagen Golf GTI - WIDEO

Samochody: Volkswagen Multivan - ogłoszenia

Więcej o: