Niepełnosprawni - lepsi za kółkiem

Aż trzy czwarte niepełnosprawnych kursantów zdało pomyślnie egzamin na prawo jazdy po kursie w Szkole Auto. To dwa razy lepszy wynik od średniej

Szkoła Auto działa już 5 lat i do tej pory organizowała głównie dokształty dla kierowców. Teraz będzie prowadzić także zwykłe kursy nauki jazdy. Na pierwszy ogień poszli kierowcy niepełnosprawni - ich kurs zakończył się sporym sukcesem. Po dwóch tygodniach szkolenia aż trzy czwarte z nich zdało egzamin. Średnia zdawalność wynosi poniżej 40%.

- Nie było jeszcze w Polsce takiego ułatwienia w zdobyciu prawa jazdy przez osoby niepełnosprawne. Dzięki Szkole Auto mieliśmy możliwość odbyć kurs i zdać egzamin bez względu na ruchowe dysfunkcje. L Driving obalił jedną z większych barier stojących na drodze do mobilności i samodzielności osób takich jak my - powiedział Wojciech Działach, świeżo upieczony kierowca - uczestnik kursu na prawo jazdy Szkoły Auto.

Kurs nauki jazdy L Driving (dla niepełnosprawnych) odbywa się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Wielspin" w Wągrowcu. W ramach szkolenia Szkoła Auto zapewnia przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych Škody Fabie , na których kursanci odbywają nauki jazdy, a także zdają egzamin. Kurs trwa ok. dwóch tygodni. Jeżeli uczestnik nie zda egzaminu, nie będzie miał obowiązku zwrotu dofinansowania.

Informacje dotyczące dofinansowania (nawet 85% kosztów kursu!) znajdziecie na tej stronie - warto się z nimi zapoznać i polecić znajomym.

Konrad Bagiński

Trudniej z kółkiem - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes SLS AMG Gullwing - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.