Nowa Impreza dla Kena Blocka

Ken Block za kierownicą swojego Subaru potrafi zrobić niemal wszystko. Wykonał nim już ponad 50-metrowy skok, ścigał się ze snowboardzistą i dał pokaz swoich możliwości w filmie Gymkhana. Na potrzeby jego drugiej części otrzymał nowiutkie auto

To, że Ken Block za kółkiem swojego Subaru Imprezy radzi sobie całkiem nieźle wie zapewne większość miłośników motoryzacji. Tym, dla których to amerykańskie nazwisko brzmi zupełnie obco polecamy film poniżej.

Same umiejętności jednak nie wystarczą. Niezbędne jest specjalnie przygotowane auto. Modyfikacji seryjnej Imprezy STI z 2008 r. podjęła się firma Crawford Performance. Z filmu wnioskujemy, że oprócz nadwozia z oryginalnego auta zostało niewiele. Pod maskę trafił zmodyfikowany przez tunera silnik SR5 o pojemności 2,65 l. Niektóre elementy (pokrywa silnika) wymieniono na lżejsze, wykonane z włókna węglowego. Oprócz nowego zawieszenia, auto otrzymało również większe hamulce oraz kute felgi Volk. Prace trwały 43 dni, a panowie z CP poświęcili autu ponad 800 godzin pracy.

Poniżej znajdziecie dwa zwiastuny, które przedstawiają nowe auto Blocka. Pierwszy ilustruje przebieg prac, drugi - Subaru gotowe do akcji. Premiera filmu z udziałem nowego auta już 1 czerwca!

Aby wyczyniać za kierownicą to, co Ken Block trzeba temu poświęcić mnóstwo czasu, potu i energii. Na filmie wygląda to jak "bułka z masłem", ale wbrew pozorom nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak życzyłby sobie tego kierowca. Oto dowód.

Gymkhana bonus wideo

Bartosz Sińczuk

Subaru Impreza WRX STi - jubileuszowo - ZOBACZ TUTAJ

Rodzinna jazda na maksa - WIDEO

Samochody: Subaru Impreza - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.