Manchester vs Barcelona - bitwa na auta

Umiejętność gry w piłkę i kosmiczne zarobki nie muszą iść w parze z motoryzacyjnym gustem - udowadniają piłkarze Manchesteru i Barcelony. Gwiazdy, które stać na wszystko jeżdżą autami... no właśnie - jakimi?

Bycie piłkarzem to sporo obowiązków. Trzeba jeździć na treningi i wozić dziewczynę na zakupy. Chyba dlatego w angielskiej kadrze najpopularniejszym samochodem jest Range Rover Sport . Piłkarze równie często kupują BMW X5 i X6 oraz - dla odmiany Bentleya Continentala . Na motoryzacyjne zwyczaje piłkarzy oburzyło się niedawno Audi - firma rozwiązała umowę sponsorską z Czerwonymi Diabłami. Dlaczego? Bo i tak wszędzie jeździli autami innych marek. Wierny Audi pozostał jedynie sir Alex Ferguson, który ma teraz odrębną umowę.

Przyjrzyjmy się, czym jeżdżą gwiazdy dzisiejszego wieczoru:

Wayne Rooney to chłopak, który poza grą w piłkę nie umie wiele. Samochody dobiera dość przypadkowo. W jego garażu stoją więc Lamborghini Gallardo, Bentley Continental GT , obowiązkowy Range Rover Sport , Aston Martin Vanquish i BMW M6 . Ale w młodości (o ile można tak mówić o niespełna 24-letnim piłkarzu) jeździł także Fordem Sportka - gdy rozpoczynał wielką karierę w Evertonie. Jego samochody są warte około 750 tysięcy funtów. Warto zaznaczyć, że Wayne zarabia tę sumę w niespełna dwa miesiące...

W wersji limitowanej Harley-Davidson Ford oferowany jest tylko z jednym silnikiem V8 5,4 l...W wersji limitowanej Harley-Davidson Ford oferowany jest tylko z jednym silnikiem V8 5,4 l... WIECK/Ford

Rio Ferdinand jest fanem amerykańskiej motoryzacji. Cadillac Escalade i pikap Forda - F150 to jego ulubione wozy. Poprzednio miał też Chryslera 300 C . Ferdinand ma też oczywiście BMW X5 oraz dwa Bentleye - Arnage i Continentala . Na auta wydał niedużo - mniej niż pół miliona funtów.

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Fot. ANDREW YATES AFP

Bugatti Veyron Grand SportBugatti Veyron Grand Sport Bugatti

Audi R8 V10 5.2l FSIAudi R8 V10 5.2l FSI Fot. Audi

Cristiano Ronaldo ... Tu łatwiej powiedzieć, czym boski Cristiano nie jeździ - niedawno rozbił Ferrari 599 GTB Fiorano. Z miejsca wypadku na trening podrzucił go bramkarz MU, Edwin van der Sar swoim Bentleyem . Po tym crash teście garaż Ronaldo stracił na wartości 200 tysięcy funtów. Zostały w nim Ferrari 360, Audi R8 , obowiązkowe BMW X5 i Bugatti Veyron . Przyznajemy - to jest powód, żeby trzymać kciuki za Manchester - może Cristiano da się przejechać...? Trudno oszacować wartość garażu Ronaldo, podczas gry w MU wydał na samochody grubo ponad 2 miliony funtów. Samo Bugatti kosztowało go ok. 850 tysięcy. A jego stan posiadania obejmuje jeszcze: dwa Porsche Cayenne , BMW M6 , Bentley Continetal GT Speed i Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe z indywidualnymi tablicami rejestracyjnymi "CR7", na które nota bene wydał 150 tysięcy funtów (czyli trochę więcej niż tygodniówkę). Aha, kupił też Porsche 911 turbo, ale nie sobie, tylko swojej-chyba-jeszcze-dziewczynie Nereidzie Gallardo . Swoją drogą, panna Gallardo z takim nazwiskiem ( no i warunkami fizycznymi ) zasługuje raczej na auto z pewnej włoskiej stajni.

Piłkarze w Barcelonie wbrew przewidywaniom nie jeżdżą Seatami . Na klubowym parkingu stoi za to sporo modeli Audi . Podobnie jak w Wielkiej Brytanii królują najpojemniejsze bryki - Q7 i Q5 . O motoryzacyjnych pasjach piłkarzy Barcy wiadomo niestety niewiele, bo nie lansują się tak bardzo, jak ich brytyjscy koledzy.

Thierry Henry (L) i Samuel EtoThierry Henry (L) i Samuel Eto 

Jedna z największych gwiazd - Thierry Henry - przemierza hiszpańskie autostrady Mercedesem McLarenem SLR . Chociaż patrząc na zdjęcia byłej dziewczyny Leo Messiego - Luciany Salazar , możemy zrozumieć, że można mieć inne hobby niż motoryzacja.Zdjęcie obecnej znajdziecie tutaj .

Oba kluby mają PKB porównywalne z niejednym niedużym krajem. W którym jeżdżą lepszymi samochodami? Chyba w MU - angielski kult motoryzacji wywiera mocny wpływ na jego piłkarzy. Przekonamy się na boisku, czy będą mieli tyle mocy, co ich auta.

Konrad Bagiński

Dziewczyny F1 - ZOBACZ TUTAJ

Krótkie spódniczki i konie pod maską - WIDEO

Więcej o:
Copyright © Agora SA