Dziwne plany Mercedesa

Koncerny motoryzacyjne zmuszone są do podejmowania trudnych decyzji. Najnowsze plany Mercedesa związane z klasą E i modelem CLK zaskoczyły nie tylko klientów

Mercedes ogłosił, że prace nad nowymi wersjami nadwoziowymi najnowszej E klasy wydłużą się. Premiera kabrioletu została przesunięta z jesieni tego roku prawdopodobnie na wiosnę przyszłego. W naszym klimacie akurat niczego to nie zmienia, ale przesunięcie debiutu wersji kombi (jego pierwszą zapowiedź znajdziecie tutaj ) na jesień 2011 roku jest już dla nas mniej radosną wiadomością.

Jednocześnie wg francuskiego "L'Automobile Magazine " Mercedes nie traktuje dwudrzwiowej E klasy jako następcy modelu CLK i zamierza pracować nad mniejszym i co ważne tańszym coupe , który wypełniłby lukę w ofercie trójramiennej gwiazdy. Tyle, że ta luka jest bardzo ciasna. Zarówno E coupe, jak i CLC zbudowane są na płycie podłogowej C klasy , więc CLK byłby trzecim coupe opartym na tej platformie.

Jeśli informacja o nowym CLK okaże się prawdziwa, to staje się jasne, że Mercedes przesunął środki na rozwój następcy CLK powodując opóźnienie debiutu kombi i kabrioletu.

Marcin Lewandowski

Muskularna E klasa coupe - ZOBACZ TUTAJ

Skomplikowane nazewnictwo Mercedesa: Motodziennik - WIDEO

Samochody: Mercedes CLK - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.