VW Touareg zrzuca zbędne kilogramy

W akcji gazety Odwazsie.pl Touareg wygrałby w cuglach. Bez porad dietetyków auto straciło 300 zbędnych kilogramów. Oby tylko bez efektu jojo

Dzięki aluminium poszczególne wersje auta będą lżejsze o 200, a nawet 300 kg. Teraz najcięższy Touareg waży 2600 kg (4,9 V10 TDI). To sporo. Można się spodziewać, że spadek wagi poprawi nie tylko zachowanie auta na asfalcie, ale także mniejsze zużycie paliwa.

Produkowany od 2002 roku, blisko spokrewniony z Audi Q7 i Porsche Cayenne , Touareg coraz bardziej potrzebuje odświeżenia. Dlatego przy okazji zafundowano mu facelifting. Druga generacja dużego SUV-a urośnie nieznacznie. Wnętrze ma być bardziej przestronne i zdolne pomieścić trzeci rząd siedzeń. Pewnie dorosłym pasażerom posłuży on raczej w sytuacjach awaryjnych, ale zamiast dodatkowych foteli znajdzie się też więcej miejsca na bagaż.

Z oferty prawdopodobnie wypadnie benzynowe W12. Potwór o pojemności 6-llitrów i mocy 450 koni będzie pierwszą ofiarą kryzysu. Do wyboru pozostaną 3.6 V6 i 4.2 V8. W gamie Diesli zabraknie 5-litrowego V10. Zastąpi go V8 "made in Audi " o takiej samej mocy.

Pojawi się także Touareg hybrydowy. Trzylitrowa widlasta szóstka ze sprężarką wspomagana silnikiem elektrycznym pojawi się w ofercie jednak dopiero w 2012 roku. Dwa lata wcześniej z takiego rozwiązania skorzysta Porsche Cayenne .

Design nowego Touarega według Volkswagena stanie się bardziej wyrazisty. Zmiany przedniego i tylnego pasa będą nawiązywać do innych modeli m.in. Golfa , Tiguana oraz nowego Polo . Z doświadczenia wiemy, że bardziej wyrazisty w przypadku VW znaczy mniej konserwatywny. Nowy Touareg wyjedzie spod ręki Waltera de'Silvy, następcy Murata Günaka. Pewnie dlatego deska rozdzielcza zyska więcej polotu i kilka dodatków z gatunku elektronicznych i rozrywkowych gadżetów.

Nowy Touareg pojawi się w Europie wiosną 2010 roku. Chwilę później zadebiutuje w USA. W tym czasie powinien już opaść kurz po awanturze, jaką toczą właśnie Volkswagen i Porsche o przywództwo w spółce.

Marcin Sobolewski

VW Touareg - dwie twarze - ZOBACZ TUTAJ

Z czego zrobione są amerykańskie SUV'y? - WIDEO

Samochody: Volkswagen Touareg - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.