DS Inside naprawdę wyjątkowy

Konfigurator samochodów to żadna nowość. Można jednak zaprojektować go tak, by liczba kombinacji była liczona w tysiącach, a sposób wybierania poszczególnych elementów był ciekawy i wciągał do zabawy. Tak wygląda konfigurator Citroena DS

Każda szanująca się marka ma na swojej stronie internetowej takie narzędzie. Dzięki niemu potencjalny klient może nie tylko sprawdzić cenę wymarzonego modelu, ale także zobaczyć jak będzie wyglądał samochód. Z reguły jednak, konfiguracja ogranicza się do wyboru lakieru, felg, koloru tapicerki i czasem doboru pakietu aerodynamicznego.

Citroen poszedł o kilka kroków dalej. Co prawda póki co, to tylko zabawa, ale jeśli model DS Inside ma rzeczywiście wysokie aspiracje i chce być wyjątkowy, być może tak właśnie będzie wyglądał konfigurator wersji produkcyjnej. W końcu żaden inny samochód nie miał jeszcze nigdy tylu możliwości doboru elementów karoserii. Oczywiście powstaje pytanie jak długo czekałoby się na zamówiony w ten sposób samochód.

Aby rozpocząć konfigurację, należy wybrać jedną z dwóch wersji: Ethnic albo Paris Night. Różnią się od siebie dostępnymi motywami i kolorami. Dalej można wybierać wygląd każdego, najmniejszego nawet elementu. Od najbardziej oczywistych jak kolor karoserii, dachu, czy kształtu felg, po bardziej zaskakujące jak kolor szyb, świateł czy opon. Każdy element ma od kilku do kilkunastu możliwości wyboru. Przy okazji wszystko jest bardzo sprytnie pomyślane - konfigurator reaguje na ruch kursora i zależnie od tego gdzie przyłożymy magiczną różdżkę i narysujemy linię, pokaże nam odpowiednie możliwości wyboru. Gdy już zakończymy konfigurację można zachować projekt w galerii i poddać głosowaniu innych użytkowników strony.

Jan Kopacz

Francuskie auto wygrywa w raporcie awaryjnośi - ZOBACZ TUTAJ

Rozmiar ma znaczenie - WIDEO

Samochody: Citroen C3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.