Zabiorą Gliwicom Opla Zafirę?

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych lat produkcja Opla Zafiry w Gliwickiej fabryce może zostać wstrzymana. Taką przynajmniej informacje podał niedawno niemiecki magazyn Stern

Obecnie model Zafira produkowany jest równolegle w dwóch fabrykach. Oprócz Gliwic, powstaje również w niemieckim Bochum. Według dziennikarzy Sterna, szef europejskiego oddziału General Motors Carl-Peter Forster wynegocjował w centrali w Detroit, aby całą produkcję minivana skoncentrować w Zagłębiu Ruhry. Miałoby to nastąpić około 2011 r. kiedy to planowane jest wprowadzenie nowej generacji modelu.

Podawane są różne powody takiego posunięcia. Według jednych, przesądzającymi argumentami miałaby być elastyczność niemieckiej załogi oraz sama lokalizacja zakładu. Ile w tym prawdy? Nam nieoficjalnie udało się dowiedzieć, że taki scenariusz jest rzeczywiście możliwy. Wyprowadzka Zafiry miałaby mieć jednak związek głównie z rozpoczynającą się jesienią produkcją najnowszej generacji Astry . Właśnie na tym modelu miałaby się w przyszłości skupić fabryka w Gliwicach.

Bartosz Sińczuk

Czesi też dostaną dopłaty - ZOBACZ TUTAJ

Insignia OPC Sports Tourer - WIDEO

Samochody: Opel Zafira - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA