Rodzinna jazda na maksa

Do niewielkiego grona samochodów sportowych, za które żona nie wyrzuci Cię z domu, dołączył właśnie Opel. Insignia OPC Sports Tourer nie dość, że zabierze na pokład całą rodzinę (łącznie z psem), to spod świateł ruszy szybciej niż Golf GTI

Jak zachwala producent, jest to najszybsze kombi w ofercie, a na celownik bierze takie auta konkurencji, jak chociażby Audi S4 Avant czy BMW 335i Touring. Z czym Opel staje do walki? Co nie powinno dziwić, znaleźć tu można takie same rozwiązania, jak w opisywanej nie tak dawno wersji sedan Insigni OPC .

Przypomnijmy zatem. Auto czerpie swoją moc z turbodoładowanego V6 o pojemności 2,8l. Aby 325 KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 400 Nm skuteczniej przenieść na asfalt, kombi wyposażone zostało w napęd na cztery koła oraz elektroniczną blokadę tylnego dyferencjału (eLSD).

To rodzinne auto potrzebuje zaledwie 6,2 sekundy, by osiągnąć pierwszą setkę, a maksymalna prędkość z jaką można podróżować to - elektronicznie ograniczone - 250 km/h. Specjalnie wzmocnione zawieszenie obniżono dodatkowo o 10 mm w stosunku do wersji seryjnej. Samochód będzie zachęcał do dynamicznej jazdy, dlatego siłą rzeczy Opel postanowił zastosować w nim nieco mocniejsze hamulce.

Z zewnątrz, najmocniejszą Insignię kombi będzie można poznać po charakterystycznym przednim zderzaku z dodatkowymi pionowymi wlotami powietrza, nowych progach oraz przeprojektowanym tylnym zderzaku, w którym zintegrowano chromowane końcówki wydechu.

Wewnątrz, oprócz sportowych foteli Recaro znaleźć będzie można także "spłaszczoną" na dole trójramienną kierownicę oraz delikatnie przeprojektowane zegary. Standardowo OPC Sports Tourer oferowany będzie z 19-calowymi felgami aluminiowymi. Za dopłatą dostępne będą również koła 20-calowe.

Ceny nie są jeszcze znane. Wiadomo natomiast, że auto trafić ma do salonów jesienią.

Opel Insignia OPC Sports Tourer

Bartosz Sińczuk

W salonach Opla kupisz... Wartburga? - ZOBACZ TUTAJ

Opel Insignia OPC - WIDEO

Samochody: Opel Vectra - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.