Krokusy na oktanach

50 załóg stanęło na starcie "Kryterium Krokusy" - imprezy towarzysko-rajdowej, organizowanej przez Tomka Czopika. Wygrali koledzy z magazynu kmh

W tej towarzysko-sportowej imprezie wzięli udział  byli zawodnicy - tacy, jak zwycięzca rajdu Adam Tuszyński, który jest właścicielem warszawskiego salonu Mitsubishi Auto GT, działacze sportu motorowego, dziennikarze, właściciele pojazdów zabytkowych oraz goście a wśród nich czynni zawodnicy.

Uczestnicy rywalizowali na 10 próbach sportowych rozplanowanych wokół Uścia Gorlickiego (stanowią one fragmenty odcinków specjalnych Rajdu Magurskiego). Nie udało się co prawda uniknąć kilku wypadków, (dwa dachowania i sporo wędrówek po rowach) ale miały one nie groźny charakter i nikomu nic się nie stało.

Zwycięzcami zawodów zostali Adam Tuszyński i Michał Kwiatkowski startujący samochodem Mitsubishi Lancer Evo9 reprezentujący magazyn kmh. Drugie miejsce w Kryterium Krokusy zajęła załoga Grzegorz Dul i Karol Ziółko w Subaru Impreza STI. Na najniższym stopniu podium znalazła się załoga kolejnego Subaru, Robert Bogacz i Patryk Śmietana. W interesującej klasie samochodów historycznych zwyciężyła załoga Porsche 911, która wyprzedziła kierowców Fiata Ritmo i Forda Capri.

Więcej informacji na: www.sbj-czopik.pl

Obejrzyj film z "Krokusów":

Wśród samochodów zdecydowaną większość stanowiły Lancery Evolution niemal wszystkich generacji oraz Subaru Imprezy a także zabytkowe auta takie jak słynny Ford Capri, Fiat Ritmo czy Porsche 911 z lat 70-tych. Start i meta kryterium zlokalizowane były na deptaku miejskim w Krynicy. Wzbudziły ogromne zainteresowanie kuracjuszy - między innymi dzięki świetnej oprawie.

"Kryterium Krokusy" powinno na stałe zagościć w kalendarzu motoryzacyjnych imprez. Organizowane przez Tomka Czopika, uzupełnia paletę amatorsko-towarzyskich imprez.

Zobacz jeszcze jeden film z Krokusów:

Konrad Bagiński

60 zabitych, a to dopiero początek - ZOBACZ TUTAJ

Volvo - The Game - Wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.