Honda rządzi w Japonii

Po raz pierwszy w historii rynku japońskiego doszło do sytuacji, w której na czele wyników sprzedaży stanął samochód hybrydowy. Wygląda na to, że Honda z modelem Insight już niedługo zawojuje cały świat

Honda musi być już przyzwyczajona do sukcesów na rodzimym rynku. W zeszłym roku najlepiej sprzedającym się samochodem była Honda Jazz. Ten rok rozpoczął się podobnie - Jazz był na pierwszym miejscu od początku roku, dopóki w kwietniu na prowadzenie nie wyszedł po raz pierwszy hybrydowy Insight .

Wynik jest naprawdę imponujący. O ile przez pierwsze dwa miesiące sprzedaży (luty, marzec)  hybrydowa Honda sprzedawała się w liczbie odpowiednio 4 906 i 4 088 egzemplarzy, o tyle w kwietniu sprzedaż poszybowała w górę i sprzedano już 10 481 aut. Zdetronizowany Jazz nadal miał powodzenie, bo kupiło go 9 443 Japończyków, dzięki czemu uplasował się na drugim miejscu.

Za jednym razem Honda odnotowała więc dwa historyczne dla siebie wydarzenia: po raz pierwszy najlepiej sprzedającym się samochodem jest jej hybryda i po raz pierwszy na dwóch najwyższych stopniach podium stoją samochody jej produkcji. Należy tylko dodać, że w wymienianych rankingach nie bierze się pod uwagę tzw. kei cars - malutkich samochodów z silnikami nieprzekraczającymi 660 cm3 pojemności. Przykładem takiego samochodu jest Mitsubishi i .

Jan Kopacz

Insight sprzedaje się dobrze także na Wyspach - ZOBACZ TUTAJ

Hybrydowy, ale dużo większy - Lexus RX450h - WIDEO

Samochody: Honda Jazz - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.