"Odmieniony" Fiat Sedici

Fiat Sedici podbój motoryzacyjnego rynku rozpoczął w połowie 2006 roku, czyli nieco ponad 2 lata temu. Czy naprawdę wymagał już faceliftingu?

I tak i nie. Przynajmniej z takiego założenia wyszedł producent. Fiat co prawda zmodyfikował nieco nadwozie, ale konia z rzędem temu, kto w ciągu pierwszych 5 minut (i bez ściągawki!) znajdzie te różnice. Podpowiedź brzmi: tył nie zmienił się ani trochę. Wszystkie stylistyczne nowinki odnaleźć można z przodu auta. Wprawne oko zauważy, że odświeżono przede wszystkim przedni zderzak. Dzięki temu zabiegowi mały crossover lepiej teraz komponuje się z pozostałymi modelami Fiata.

Z okazji swojego pierwszego (może dlatego tak delikatnego) faceliftingu włoski bliźniak Suzuki SX4 otrzymał dwa nowe silniki. Zastępują one te występujące dotychczas. W miejsce 107-konnego silnika benzynowego o pojemności 1,6l pojawił się nowy motor o tej samej pojemności, ale mocy 120 KM. Jest też dobra wiadomość dla zwolenników diesli. 120-konnego 1,9-litrowego JTD zastąpił 135-konny Multijet 16V o pojemności dwóch litrów. Niezależnie od rodzaju silnika klient będzie mógł wybierać pomiędzy napędem na przednią oś lub 4x4 .

Do salonów "odmieniony" Sedici trafi jeszcze w tym miesiącu.

Bartosz Sińczuk

Co potrafi mały Sedici? - ZOBACZ TUTAJ

MiTo GTA w swoim żywiole - WIDEO

Samochody: Fiat Sedici - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.