Zupełnie nowe Porsche na horyzoncie

W dzisiejszych czasach nawet tak bogate firmy jak Porsche muszą szukać oszczędności. Dlatego nowe modele niemieckiego producenta będą bazować na płycie podłogowej Panamery. Miejmy nadzieję, że nie będą wyglądać jak auto na zdjęciu...

W wywiadzie dla niemieckiego magazynu Auto Motor und Sport szef biura badawczo-rozwojowego Porsche ,  Wolfgang Duerheimer zachwalał platformę Panamery , jako konstrukcję o dużym potencjale rozbudowy i zastosowania w różnych samochodach. W tym samym wywiadzie dał wyraźnie do zrozumienia, że duże Porsche cabrio jest już w fazie projektowania i że do salonów trafi pod koniec przyszłego roku.

Mimo że za bazę posłuży Panamera, aby utrzymać sztywność nadwozia, samochód będzie dwudrzwiowy. Całe szczęście, bo takie cabrio nie byłoby przesadnie piękne. Duerheimer dodał także, że Porsche nie zamierza konstruować twardego składanego dachu - cabrio będzie miało na pewno miękki.

Powstanie jednak również wersja z twardym dachem, ale nie składanym. Będzie to duże prawdziwe GT z silnikiem z przodu, napędem na tylne koła i pełnoprawnymi miejscami dla czterech osób. Nowe Porsche o roboczej nazwie GT Coupe będzie słusznym uzupełnieniem oferty i odwołaniem do nie tak dawnej historii. Produkowany do 1995 roku model 928 był dla wielu nieodżałowaną stratą.

Na zdjęciu widać jak mógłby wyglądać ten samochód, jeśli projektanci Porsche byliby bardzo leniwi. W końcu co za problem uciąć kawałek Panamery... Miejmy  jednak nadzieję, że postarają się bardziej i że nowe coupe od Porsche będzie prawdziwym konkurentem Ferrari 612 Scaglietti i innych Gran Turismo. Czekamy na pierwsze oficjalne szkice lub zdjęcia samochodów. Na razie wiadomo tylko, że i coupe i cabrio będzie można kupić z tymi samymi silnikami, co Panamerę.

Jan Kopacz

Kupiliśmy czekoladową Panamerę! No prawie... - ZOBACZ TUTAJ

Jeszcze większe coupe - Imperator - WIDEO

Samochody: Porsche - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.