Nowy bolid dla Kubicy

Do niedzielnego wyścigu w Barcelonie polski kierowca przystąpi w mocno zmodyfikowanym bolidzie. Zmiany dotyczą głównie pakietu aerodynamicznego. Czy sprawią one, że Kubica będzie mógł wreszcie powalczyć o punkty?

BMW Sauber nie posiada co prawda gotowego podwójnego dyfuzora. W hiszpańskim Grand Prix bolid Polaka zostanie wyposażony w przejściową wersję tego elementu. BMW zrezygnowało także z systemu KERS w obu swoich samochodach. Pierwsze odpowiedzi na temat skuteczności wprowadzonych modyfikacji poznamy podczas piątkowych treningów.

Więcej o nowym bolidzie Kubicy i planach zespołu na kolejne wyścigi można przeczytać tutaj .

Szef teamu BMW Sauber przyznał też wczoraj, że cele jakie postawił sobie zespół przed rozpoczęciem sezonu muszą zostać zrewidowane. Przypomnijmy, że jednym z nich miała być walka o mistrzostwo. W obecnej sytuacji, kiedy oba bolidy kończą wyścigi w ogonie stawki sprostanie tym ambicjom jest zupełne nierealne. Mario Theissen zapewnia jednak, że nie zamierza poddawać sezonu. Celem zespołu jest teraz jak najszybsze wprowadzanie zmian, umożliwiających kierowcom BMW Sauber walkę z najlepszymi. Cóż, czekamy niecierpliwie.

Bartosz Sińczuk

Zakaz tankowania już w przyszłym sezonie - ZOBACZ TUTAJ

Legenda srebrnej strzały - WIDEO

Samochody: BMW M6 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.