Kryzys zabija superbohatera

Samochody mają duszę, charakter i czasem potrafią mówić. Do takich aut należy KITT, samochód myślący i posiadający uczucia. Niestety, już niedługo

Początek lat osiemdziesiątych nie był łaskawy dla amerykańskich samochodów sportowych. Mało ciekawy wygląd i śmiesznie niskie moce silników powodują, że dziś rdzewieją one w zapomnieniu. Jednym, jeśli nie jedynym wyjątkiem jest Pontiac Firebird Trans Am, który posłużył za bazę do budowy supersamochodu KITT. Wystąpił on wraz z Davidem Hasselhoffem w serialu Knight Rider.

W zeszłym roku Knight Rider doczekał się kolejnej odsłony. Zamiast Pontiaca KITTem został nowy Ford Mustang , a w rolę Michaela Knighta wcielił się Justin Bruening. Według "Los Angeles Times " NBC, producent nowej serii, zdecydował o niekontynuowaniu prac po nakręceniu zaledwie 17 odcinków. I tak kryzys zabił (motoryzacyjnego) superbohatera. Można zadać sobie pytanie, który będzie następny, Batmobil? Decyzje filmowców nie są ważne, te auta i tak pozostaną żywe w naszych sercach.

Marcin Lewandowski

Khight Rider - zapowiedź - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Pontiac Firebird - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.