"Niebieski" Hyundai już w maju

Hyundai ogłosił, że już niebawem gama dostępnych modeli powiększy się o ekologiczne wersje Blue Drive. Szlak przecierać będzie popularny model i30

i30 Blue pojawić ma się w europejskich salonach w maju. Pracujący pod maską silnik Gamma o pojemności 1,6l został wyposażony w system ISG (Idle Stop and Go), czyli system Stop&Start opatentowany przez Hyundaia . Efekty z jego działania najłatwiej zauważyć podczas jazdy miejskiej, kiedy zachodzi potrzeba częstego zatrzymywania się i ruszania. W tych warunkach, jak zapewnia producent, ISG pozwala zmniejszyć zużycie paliwa o około 7% w stosunku do standardowej wersji i30. Do poziomu 142 g/km spada jednocześnie emisja CO2 do atmosfery (ze 152 g/km).

Nasz udział w rynku europejskim podniósł się znacząco w 2009r, a i30 Blue jeszcze dodatkowo wzmocni pozycję Hyundaia - klienci w Europie coraz częściej, bowiem dopytują o samochody ekologiczne i charakteryzujące się niskimi kosztami użytkowania. - powiedział Allan Rushforth, V-ce Prezes Hyundai Motor Europe.

Podobnie, jak pozostałe wersje modelu i30 również i ta produkowana będzie w czeskiej fabryce w Nosovicach. Dostępna będzie zarówno w wersji dwudrzwiowej jak i kombi, także z mniejszym silnikiem o pojemności 1,4l. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy "niebieskie" i30 trafi na polski rynek.

Bartosz Sińczuk

Hyundai ma niebieską chęć - ZOBACZ TUTAJ

Najlepszy przyjaciel surfera - WIDEO

Samochody: Hyundai i30 - ogłoszenia

Więcej o: