Wiesmann GT MF5 wyróżniony

Wiesmann GT MF5 został oficjalnym samochodem bezpieczeństwa serii wyścigów GT Championship organizowanych przez FIA

Wiesmann GT MF5 jest tym, co tygrysy lubią najbardziej. GT oznacza nadwozie zamknięte typu coupe. MF5 z kolei mówi, ze pod maską umieszczono silnik V10 prosto z BMW M5. 507 KM w małym i lekkim aucie powoduje, że sprint do setki zalicza w 3,9 s kończąc przyspieszanie dopiero po osiągnieciu 310 km/h. O przeniesienie napędu na tylną oś dba siedmiobiegowa skrzynia sekwencyjna.

To spore wyróżnienie dla małego niemieckiego producenta. SRO Motorsports Group, promotor wyścigów FIA GT i FIA GT3 ogłosił, że Wiesmann będzie oficjalnym partnerem wyścigów. Trzeciego maja na torze Silverstone nastąpił debiut "gekonów" w nowej dla nich roli. Model MF4 wystąpił jako "green flag car", z kolei MF5 przypadła rola samochodu bezpieczeństwa ("safety car").

Z radością witamy Wiesmanna w naszych progach wyścigów GT w 2009 roku. Elegancki, mocny, z wyważoną stylistyką, wniosą jeszcze więcej charakteru w nasze wyścigi. Jestem przekonany, że fani także powitają je z radością - powiedział Stephane Ratel, prezes SRO Motorsports Group

Marcin Lewandowski

Wiesmann Roadster MF4 - test dotykowy - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes S klasy na sportowo - WIDEO

Samochody: BMW M5 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.