Dokąd na majówkę?

Jeśli jeszcze nie wiesz gdzie wybrać się na długi weekend mamy dla Ciebie kilka propozycji. Tylko wsiadać i jechać

Atrakcje w Iłży

W dniach 2-3 maja na zamku w Iłży (ok. 30 km na południe od Radomia) odbędzie się XII Turniej Rycerski. Każdy, kto nigdy nie widział takiego spektaklu powinien to nadrobić. Parada wojsk, bitwa o zamek, czy konny turniej rycerski o "garniec miodu Iłżeckiego" to atrakcje dla małych i dużych. Miodem dla uszu zwiedzających będą występy pieśni i muzyki tańca dawnego w wykonaniu dworu królowej Bony. Nieco nowocześniejszy folk zaprezentuje zespół Horpyna.

Baza wypadowa Silesia 

Chociaż okręg katowicki nie jest postrzegany jako atrakcyjne miejsce do wypoczynku, odwiedza go coraz więcej turystów. Jeśli potraktujemy go jako bazę wypadową, taki sposób spędzenia majówki może być całkiem ciekawy. Około godziny jazdy samochodem od Katowic zajmuje dojazd w góry (Żywiec, Szczyrk, Cieszyn), tyle samo, tylko w drugą stronę zajmie nam dojazd do klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Bliżej można znaleźć zamek Książąt Pszczyńskich z urokliwym zespołem pałacowo-parkowym w Pszczynie (38 km od Katowic). Na Śląsku znajdują się również niepowtarzalne i unikatowe zabytki dawnej techniki. Podziemny spływ łodziami wzdłuż korytarzy Zabytkowej Kopalni Rud Srebronośnych oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, skansen "Królowa Luiza" w Zabrzu, czy Muzeum Piwowarstwa w Tychach.

Urocze Ośno

Jeśli nie mamy akurat ochoty na czynny wypoczynek, możemy odwiedzić miasteczko Ośno w województwie Lubuskim. W pobliżu znajduje się 11 jezior, a także malownicze wzgórki i wąwozy. Kolejna cecha charakterystyczna otoczenia Ośna to duża powierzchnia lasów. Dzięki temu panują tu doskonałe warunki do wypoczynku. Czyste jeziora, urozmaicona rzeźba terenu i piękne lasy zachęcają do kąpieli, wędrówek pieszych i rowerowych, i wędkarstwa.

Majówka z myszką...

Pamiętacie małego Fiata? I wcale nie chodzi o Malucha. Jego starszy brat, Fiat Topolino w 1939 roku wystartował w rajdzie Tallin-Monte Carlo. Cztery tysiące kilometrów morderczej podróży w 2-osobowych ciasnych i powolnych (jak na dzisiejsze czasy) samochodach to dopiero wyzwanie. Trasa przejazdu wiodła również przez Warszawę. Dziś ten wyczyn chcą powtórzyć członkowie klubu Fiat Group Automobiles Netherlands - Badhoevedorp. Wystartowali 24 kwietnia i do Talina popłyną promem. 1 maja przyjadą do Mikołajek, 2 zatrzymają się w Ożarowie Mazowieckim. W stolicy zabytkowe Fiaty Topolino będzie można oglądać 3 maja o godz. 10-13 przed Pałacem w Wilanowie. Stamtąd dalej załogi ruszą do Poznania, by następnego dnia przekroczyć granice Polski.

... lub ze słoniem

Dużą popularnością cieszy się nowa słoniarnia w Poznaniu, tłumy odwiedzających zawdzięcza słoniowi Ninio, który ponoć okazał się... gejem. Więc może majówka w Poznaniu? Po atrakcjach zoologicznych w stolicy Wielkopolski warto odwiedzić Muzeum Motoryzacji pod Ronem Kaponiera. Jest na czym powiesić oko.

Napiszcie jakie są Wasze propozycje - czekamy na ciekawe pomysły.

Marcin Lewandowski

Zloty motocyklowe w weekend majowy - ZOBACZ TUTAJ

Pasja spełniania marzeń - ZOBACZ WIDEO

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.