MG w sosie słodko-kwaśnym

Salon samochodowy w Szanghaju stał się miejscem premiery najbardziej europejskiego samochodu spośród chińskich konstrukcji. Znany już Roewe 550 doczekał się bliźniaczego braciszka o nazwie MG6

Brytyjskia marka MG istnieje od 1924 roku i jest znana głównie z produkcji roadsterów . Pod rządami Rovera jego usportowione wersje nosiły znaczek MG. Po przejęciu firmy przez Chińczyków nie zapomniano o tej starej marce. Dowodem jest zaprezentowany właśnie MG6 .

Najważniejsze, że stylistyka nie jest kopią żadnego istniejącego samochodu. Zgrabnie zaprojektowany fastback jest czymś pomiędzy Mazdą , Lexusem i Volkswagenem . Oczywiście pod względem nadwozia. Płyta podłogowa, silnik i spora część podzespołów pochodzi jeszcze z Rovera 75 . Pod maską znajdziemy 1,6 litrową jednostkę wolnossącą (130 KM) lub doładowaną (160 KM). Napęd na przednie koła przenoszony jest za pośrednictwem ręcznej lub automatycznej skrzyni biegów.

W Europie trwają już badania homologacyjne i jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprzedaż w Wielkiej Brytanii rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Marcin Lewandowski

Rover 75 - czy warto kupić używanego "anglika" - ZOBACZ TUTAJ

Premiera prosto z Chin: Porsche Panamera - WIDEO

Samochody: Rover 75 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.