Zawodne, niezawodne wg ADAC

ADAC opublikowało ranking awaryjności samochodów. Czołowe miejsca zajmują auta niemieckie, ale nie jest to regułą

Ranking ADAC jest najbardziej odpowiadający pojęciu niezawodności w pojęciu przeciętnego kierowcy. Zliczane są awarie, jakie nastąpiły w czasie jazdy, czyli to czego kierowcy nie znoszą najbardziej. Nie ma przecież nic gorszego, niż awaria unieruchamiająca nasz samochód, która dodatkowo lubi się zdarzyć w nocy, pośrodku nieuczęszczanej gminnej drogi przebiegającej przez las.

Ranking podzielony jest na klasy, przez co łatwiej jest znaleźć interesujący nas samochód. Wśród najpopularniejszych w naszym kraju samochodów miejskich pierwsze trzy miejsca zajmują odpowiednio Audi A2 , Toyota Aygo i Fiat Panda . Na ostatnim miejscu znalazł się Ford Ka pierwszej generacji. W klasie kompaktów pierwsze trzy miejsca zajmują Audi A3 , Mercedes klasy B i Mercedes klasy A . Ostatnie miejsce przypadło Peugeotowi 307 .

W klasie średniej znów dominacja aut niemieckich . Dotyczy to także zamykającego listę Forda Mondeo . Pierwsza trójka to: Mercedes klasy C , Audi A4 i BMW Serii 3 . W klasie wyższej-średniej jest podobnie, ale w innej kolejności. Na podium znalazły się Audi A6 , BMW Serii 5 i Mercedes klasy E .

Jak widać na pierwszych miejscach dominują samochody niemieckie, oddając je tylko raz Citroenowi Xsara Picasso / C4 Picasso w kategorii minivanów . Za nim znalazły się Volkswagen Touran i Opel Meriva . Stawkę zamyka samochód roku 2007 Ford S-Max .

Ranking ADAC edycja 2008 powstał na podstawie zgłoszeń kierowanych przez właścicieli aut, które uległy awarii na trasie (uwzględniono około 2,5 mln przypadków z ubiegłego roku). Są to samochody w wieku od jednego do sześciu lat, które były produkowane w gruntownie niezmienionej formie przez okres co najmniej trzech lat, a liczba rejestracji to przynajmniej 10 tys. egzemplarzy rocznie.

Marcin Lewandowski, Samar

W pogoni za oryginałem - ZOBACZ TUTAJ

Scion zupełnie jak Toyota, ale inaczej - WIDEO

Samochody: Audi A2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.