Fiat 500 = najlepszy design

Podczas nowojorskiego salonu samochodowego jury złożone z dziennikarzy ze wszystkich zakątków świata wybrało najbardziej "designerski samochód roku"

To wyróżnienie nie jest zaskoczeniem. Od ponad roku produkowany w Polsce Fiat 500 zgarnia większość wyróżnień i nagród na całym świecie. Do najbardziej prestiżowych należy zdobyty pod koniec 2007 roku tytuł Samochodu Roku 2008. Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Nowym Jorku zespół dziennikarzy wyłonił trzech finalistów w dziedzinie stylistyki samochodowej. Znalazły się wśród nich Citroen C5 (obie wersje nadwoziowe), Fiat 500 i Jaguar XF .

Czterech międzynarodowych ekspertów wzornictwa: Silvia Baruffali, dyrektor wydawniczy Auto & Design magazine, Robert Cumberford, krytyk wzornictwa i dziennikarz Automobile e Auto & Design magazines, Akira Fujimoto, redaktor naczelny Car Styling magazine i Tom Matano, dyrektor School of Industrial Design z Academy of Art University w San Francisco, ostatecznie zwycięzcą tegorocznej edycji World Design Car of the Year mianowali Fiata 500.

Z wielką dumą odbieramy tę prestiżową międzynarodową nagrodę jako potwierdzenie zaangażowania Fiata w tworzenie pięknych i innowacyjnych samochodów, które wyrażają maksimum włoskich możliwości przemysłowych - skomentował Roberto Giolito, szef Stylistów marki Fiat - Włoskie wzornictwo często wyprzedzało przyszłe tendencje w świecie motoryzacji i nasze ostatnie modele z Fiatem 500 na czele reprezentują "konkretne piękno", cechę, której w świecie oczekuje się od włoskiego samochodu. Niestrudzenie będziemy kontynuować pracę nad innowacyjnym wzornictwem, starając się połączyć jak najlepiej przyszłość z tożsamością historyczną, kulturową i przemysłową marki Fiat.

Marcin Lewandowski

Samochód Roku 2009 - zupełnie inna bajka - ZOBACZ TUTAJ

Fiat 500 Abarth - WIDEO

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.