Klasyczny Saracen

Hurtan Grand Albaycin to propozycja dla tych co chcą mieć klasycznie wyglądający samochód wyposażony w nowoczesną technikę.

Morgan zaczynał produkcję samochodów jeszcze przed wojną i nie były one uznawane za klasyczne. Z czasem jednak zyskały takie miano. Naśladowców oferujących podobne samochody pojawiło się sporo, w tym technologicznie zaawansowany Wiesmann , czy mniej znany polski Leopard .

W Granadzie swoją siedzibę ma firma Hurtan produkująca samochody w stylu retro. Model o trudnej do wymówienia nazwie Grand Albaycin nie jest technologicznym fajerwerkiem, ale przez to jest nieco tańszy. Pod maską gości technika Renault pod postacią dwóch silników do wyboru. Podstawowa jednostka ma pojemność 1,6 l. i moc 110 KM. Niska waga wynosząca 950 kg pozwala na osiągnięcie 185 km/h z ręczną, lub 180 km/h z czterobiegową skrzynią automatyczną. Większy silnik ma pojemność 2,0 l. i dzięki doładowaniu osiąga 182 KM. Tu już nie ma wyboru i trzeba zaakceptować ręczną skrzynię. Większy napęd pozwala na osiągnięcie 210 km/h.

Zaglądając pod samochód i do jego wnętrza znajdziemy wiele elementów francuskiego "dawcy". Każdy samochód budowany jest na indywidualne zamówienie a proces jego produkcji trwa nawet pół roku. Jedynym mankamentem wydaje się ustawienie silnika. Montowany jest on w poprzek samochodu i oznacza niestety przedni napęd.

Marcin Lewandowski

Polacy nie gęsi i swojego roadstera mają - CZYTAJ TUTAJ

Audi A5 cabrio - wiatr we włosach - WIDEO

Samochody: Morgan - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.