AC Cobra na szóstkę

AC Cobra, jeden z najbardziej rozpoznawalnych samochodów na świecie doczekał się kolejnej odsłony. Podczas wystawy Top Marques w Monaco, brytyjski producent zaprezentuje szóstą już generację modelu

Chociaż sylwetka auta nie odbiega zbytnio od legendarnego przodka z lat sześćdziesiątych AC Cars zapewnia, że zostało ono zaprojektowane praktycznie od zera. Aluminiowe nadwozie przymocowano do opracowanej od nowa, ręcznie składanej ramy. W chłodniejsze dni przydać się może zdejmowany hard-top wykonany z włókna węglowego.

Cobra nie jest już aż tak brytyjska, jak mogłoby się wydawać. Szósta generacja modelu montowana jest w niemieckiej miejscowości Heyda przez firmę Gullwing GmbH, pod maską drzemie 6,2-litrowe V8 z Corvette, a od Porsche pochodzi sportowe zawieszenie oraz hamulce.

Samochód dostępny będzie w dwóch wariantach mocy: 443-konnej wersji GT oraz 656-konnym mechanicznie doładowanym GTS. Dzięki niskiej wadze - zaledwie 1025 kg - mocniejsza odmiana Cobry osiąga pierwszą setkę już po 3,3 sek.

Auto powstało by dawać mnóstwo frajdy z jazdy co nie oznacza jednak, że kierowca musi się godzić na spartańskie warunki. Wnętrze oferuje wszelkie niezbędne luksusy, ze skórzaną tapicerką oraz klimatyzacją włącznie.

Oficjalna premiera szóstej generacji Cobry będzie miała miejsce już za dwa dni w Monaco. Producent musi wiązać z nią spore nadzieje skoro zamierza specjalnie dla niej stworzyć sieć dealerską w całej Europie.

Bartosz Sińczuk

Koup - pierwsza taka Kia - ZOBACZ TUTAJ

Niebo może zaczekać - WIDEO

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.