Koup - pierwsza taka Kia

Kia przedstawiła w USA model Koup - dwudrzwiową odmianę Forte. Nie trafi on do Europy, ale nie mamy czego żałować, gwarancja jest zaledwie pięcioletnia

Dwudrzwiowe sedany są dość popularne w USA. Kia dotąd nie miała w tej klasie swojego przedstawiciela. Kia Koup ma to zmienić.

Prototyp o tej samej nazwie pokazano rok temu (więcej szczegółów znajdziesz tutaj ). Była to zapowiedź czterodrzwiowego modelu Forte , ale nie było pewne, czy dwudrzwiowa odmiana ma szansę na produkcję seryjną. Dziś juz wszystko wiadomo. Kia Forte Koup pojawi sie już niedługo w salonach za Atlantykiem jako model na rok 2010.

Wyglądem niewiele odbiega od prototypu, ani od sedana. Pod maską znajdziemy silniki o pojemności 2,0 l. (156 KM) i 2,4 l. (173 KM). Obie jednostki są czterocylindrowe i mogą być łączone ze skrzynią ręczną lub automatyczną (w większym silniku CVVT). Napęd przekazywany jest na koła przednie.

Kia Koup i Kia Forte są odpowiednikami modeli cee'd i procee'd, ale Amerykanie dostają na swoje modele "zaledwie" 5 lat gwarancji lub 96 tys. km.

Marcin Lewandowski

Kia Sorento - SUV dla siedmiu osób - ZOBACZ TUTAJ

Motodziennik: Test Nissana Murano - WIDEO

Samochody: Kia cee'd - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.