Subaru Outback bez charakteru

Subaru nigdy nie grzeszyły pięknością. Bardziej niż wyglądem, zdobywały serca klientów rozwiązaniami technicznymi, silnikami typu boxer i napędem na cztery koła. Z nowym Outbackiem będzie podobnie

Coś niedobrego dzieje się ze stylistyką Subaru . Nigdy nie było wspaniale, ale przynajmniej samochody miały swój niepowtarzalny charakter. A jak jest dzisiaj? Nie wiadomo dlaczego, japońska marka postanowiła pozbyć się tego charakteru i produkuje teraz auta trudne do rozróżnienia od innych, zwłaszcza koreańskich. Szkoda. Subaru Outback to nic innego niż lekko podwyższona wersja kombi nowego modelu Legacy . Outback ma aspiracje terenowe, stąd charakterystyczne dla tego typu aut plastikowe osłony zderzaków i progów oraz prześwit wynoszący 22 cm.

Tak jak w przypadku sedana, kombi również jest większe od swojego poprzednika. Zupełnie nowa płyta podłogowa mierzy 274 cm i jest dłuższa od używanej poprzednio o 7 cm. Sam samochód jest jednak minimalnie krótszy (ok. 2,5 cm) - to dzięki mniejszym zwisom z przodu i z tyłu. Nowy Outback jest też wyższy i szerszy od starego. Dzięki tym wszystkim zmianom, pojawiło się więcej przestrzeni zarówno dla pasażerów jak i dla bagażu.

Do wyboru będą dwa silniki benzynowe - w Outbacku zrezygnowano z montowania turbodoładowanej jednostki, którą będzie można zamówić w Legacy . Będzie więc zmodernizowany wolnossący silnik 2,5i o mocy 170 KM i momencie 230 Nm. Wartości takie same jak w poprzednim modelu, ale osiągane na niższych obrotach. Drugim będzie mocny sześciocylindrowy boxer o pojemności 3,6 l i mocy 256 KM, zastępujący dotychczasowy silnik 3,0. Słabsze 2,5i będzie można zamówić z 6-biegową ręczną skrzynią biegów lub bezstopniową CVT, a 3,6R dostępne będzie tylko z 5-biegową automatyczną przekładnią. Na europejskim rynku Outback będzie prawdopodobnie dostępny również z dwulitrowym wysokoprężnym boxerem Subaru.

Subaru Outback

Jan Kopacz

Golf VI najlepszym samochodem świata - znów wygrał - ZOBACZ TUTAJ

Mercedes SLS AMG Gullwin w akcji - WIDEO

Samochody: Subaru Outback - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.