Golf VI znowu triumfuje

Podczas rozpoczynającego się salonu samochodowego w Nowym Jorku ogłoszono zwycięzców plebiscytu World Car of the Year. Trzeba przyznać, że werdykty nie okazały się wielkim zaskoczeniem

59 jurorów (doświadczonych dziennikarzy motoryzacyjnych) z 25 krajów wybierało najlepsze ich zdaniem auta w czterech oddzielnych kategoriach. W pierwszej z nich - kategorii aut ekologicznych (2009 World Green Car) zwyciężyła Honda z modelem FCX Clarity , pokonując Mitsubishi iMiEV oraz Toyotę iQ . Za najpiękniejszy samochód (2009 World Car Design of the Year) uznano Fiata 500 , który o to miano walczył z Jaguarem XF oraz Citroenem C5 .

Zwycięzcą w kategorii aut wyczynowych (2009 World Performance Car) został Nissan GT-R . Jurorzy wybierali między nim, Porsche 911 Carrera oraz Corvette ZR1 .

Na koniec najbardziej oczekiwana i jednocześnie chyba najmniej zaskakująca informacja - główna nagroda 2009 World Car of the Year trafiła do Volkswagena za najnowszą generację Golfa . O ile Toyota iQ stanowiła raczej niewielkie zagrożenie, to Ford z nową Fiestą mógł mu już z pewnością odebrać część głosów.

Jurorzy docenili zarówno walory stylistyczne nadwozia, solidne wykonanie oraz jakość materiałów użytych w najnowszej generacji Golfa. Na jego korzyść przemawiała także gama dostępnych silników oraz skrzyń biegów. W informacji przekazanej prasie jurorzy zachwalali również stopień wyciszenia kabiny. Według nich podróżowanie nowym Golfem, nawet na dalsze dystanse, jest wyjątkowo przyjemne.

Bartosz Sińczuk

Wish, życzenie Toyoty - ZOBACZ TUTAJ

Porsche GT3 na wolności - WIDEO

Samochody: ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.