Acura ZDX w całej okazałości

Kilka tygodni temu Acura udostępniła serie ilustracji, przedstawiających tajemniczego crossovera. Dziś już wiemy jak wygląda japońska odpowiedź na BMW X6

Wygląda na to, że każdy liczący się producent samochodów musi mieć w swojej gamie czterodrzwiowe coupe. Acura nie zamierza być poza tym nurtem. Zaprezentowany dziś koncepcyjny ZDX jest zapowiedzią całkowicie nowego modelu marki.

Koncepcyjny crossover powstał na platformie modelu MDX, ale by budzić "sportowe" skojarzenia jest od niego o 16 cm niższy. W zamyśle konstruktorów ma to być czterodrzwiowe luksusowe coupe, które dzięki zwiększonemu prześwitowi jest bardziej uniwersalne. Zgodnie z przewidywaniami pod maskę ZDX'a trafił silnik V6 (najprawdopodobniej wersja 300-konna), a auto otrzymało napęd na cztery koła Acury - SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drice).

Z zewnątrz, wyrażona za pomocą ostrych krawędzi, minimalistyczna stylistyka auta przypomina miejscami model BMW Gina . "Sportową" sylwetkę podkreśla łagodnie schodząca ku tyłowi linia dachu. Duży "grill" w kształcie tarczy nie pozostawia wątpliwości co do marki auta. Uwagę przykuwają wkomponowane w tylny zderzak końcówki wydechu, przeszklony dach oraz futurystyczne reflektory z niebieską poświatą. Całości dopełniają 20-calowe felgi aluminiowe.

Na rynku nowy model Acury będzie konkurował z BMW X6 i choć może się to wydawać mało prawdopodobne, produkcyjna wersja ZDX'a trafić ma do sprzedaży jeszcze tej jesieni.

Bartosz Sińczuk

40. urodziny Volkswagena-Porsche - ZOBACZ TUTAJ

Nowa Kia Sorento - WIDEO

Samochody: Acura - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.