Corvette w sosie tureckim

W zeszłym roku studio projektowe Ugur Sahin Design zaprezentowało nieco zaskakujący model koncepcyjny Z03. Wszystko wskazuje na to, że nie było to jedynie ćwiczenie stylistyczne

Początkowo była to jedynie komputerowa wizualizacja, jednak studio USD postanowiło powołać auto do "życia". Dla przypomnienia - Z03 Concept bazuje na szóstej generacji modelu Corvette. Jak się okazuje kompletny pakiet nadwozia, zaprojektowany przez tureckiego projektanta Ugura Sahina, będzie produkowany seryjnie. Oznacza to, że każdy właściciel modelu Corvette C6 lub Z06, który dojdzie do wniosku, że wygląd jego auta go znudził, będzie mógł to zmienić za jedyne 69 tys. dolarów (233 tys. zł).

Od pierwszej prezentacji minęło już trochę czasu. Firma poświęciła go na wprowadzenie kilku niezbędnych modyfikacji prototypu. Miały one między innymi pomóc w uzyskaniu większej siły docisku do nawierzchni oraz poprawić chłodzenie silnika. A trzeba przyznać, że pod maską może być gorąco.

To za sprawą firmy Mallett Cars, którą Sahin poprosił o stworzenie silnika adekwatnego do wyglądu auta. Wybór jak najbardziej uzasadniony, biorąc pod uwagę, że amerykański tuner zasłynął głównie dzięki ekstremalnym przeróbkom modeli Corvette . Bazą do modyfikacji był silnik LS7, czyli siedmiolitrowe 512-konne V8. "Słabsza" z opracowanych przez braci Mallett wersji dzięki zastosowaniu turbosprężarki oferuje moc 700 koni mechanicznych. Mocniejsza - podwójnie turbodoładowana - potrafi ich wyprodukować już 999.

W projekcie pomagał również Dave McLellan, były główny inżynier Corvette, który zapewnia, że Z03 prowadzi się równie dobrze jak wygląda. Prawdę mówiąc nie bardzo wiadomo, jak potraktować taką wypowiedź.

Bartosz Sińczuk, Źródło: 4wheelsnews

Ibiza ST, czyli kombi - KLIKNIJ TUTAJ

Nadchodzi czas latających samochodów? - WIDEO

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia

Więcej o: