Elektryczna P.U.M.A.

Wiadomo już czym zajmuje się General Motors, kiedy nie walczy o swoją "skórę". Razem z firmą Segway pracuje nad miejskim, dwuosobowym pojazdem elektrycznym

P.U.M.A. (Personal Urban Mobility and Accessibility) - tak obie firmy nazywają swój wspólny projekt. W skrócie opisać go można po prostu jako dwuosobowego, obudowanego Segwaya . Maksymalna prędkość pojazdu wynosi 56 km/h, czyli ponad dwa razy więcej niż w przypadku doskonale już znanego Personal Transportera (około 20 km/h). Jak zapewniają producenci, ta "elektryczna ryksza" między ładowaniami przejechać może 56 km. Nie podają jednak ile czasu trwa całkowite ładowanie akumulatorów. W przypadku miejskiej wersji Segwaya PT operacja ta trwała 6 godzin.

P.U.M.A. to z pewnością fajna zabawka, która pozwala bezszelestnie przemykać się przez miejską dżunglę zadziwiając umiejętnością balansowania na dwóch kołach. Póki co jednak, będzie zapewne traktowana bardziej jako ciekawostka niż poważna propozycja dla mieszkańców miejskich aglomeracji. Nie wiadomo też na razie ile gotowy pojazd miałby kosztować, ale według nieoficjalnych informacji może to być nawet "1/4 ceny zwykłego samochodu", cokolwiek to znaczy.

Wygląda na to, że obie firmy mają wielką nadzieję zrewolucjonizować miejski krajobraz. Coś mi jednak mówi, że mogą nieco przeceniać swój projekt. Przynajmniej na razie.

P.U.M.A. - przyszłość miast?

Bartosz Sińczuk, Źródło: autobloggreen

Sigma, konkurent Tesli? - KLIKNIJ TUTAJ

Zobacz, co jest wart Focus RS - WIDEO

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.