Rodzinny dostawczak Forda

Dostępne na rynku modele kombi nie oferują Twojej rodzinie wystarczającej ilości miejsca, ale nie chcesz kupować ogromnego vana? Być może z myślą o Tobie powstała nowa koncepcyjna wersja Transita Connect, który zadebiutuje podczas nowojorskiego salonu samochodowego

Mniejszy kuzyn Transita obecny jest na naszym rynku już od około trzech lat. Gama dostępnych wersji rozciąga się od aut czysto dostawczych (Transit Connect), aż po ośmioosobowe "minibusy" (jedna z wersji Connect Tourneo). Zbudowany jest na płycie podłogowej Forda Focusa, a pod maską może pracować jedna z trzech wersji wysokoprężnego silnika 1,8TDCi - 75, 90 lub 110-konna.

Transit Connect w koncepcyjnej wersji rodzinnej Family One stanowić ma swoisty azyl dla dzieciaków. Z myślą o pociechach zainstalowano pod sufitem dwa duże ekrany, które mogą wykorzystać do oglądania filmów lub grania na konsoli. "Tapicerkę" drzwi w tylnej części auta wykonano ze specjalnego plastiku, dzięki czemu kiedy tylko najdzie je twórcza potrzeba mogą po niej rysować specjalnymi zmywalnymi flamastrami. Na jednym ze skrzydeł tylnych drzwi umieszczono hulajnogi, a pod podłogą bagażnika znajduje się miejsce na wózek. Dodatkowo rodzina otrzymuje system łączności w postaci czterech krótkofalówek.

Nie wszystkie udogodnienia jednak służyć mają wyłącznie małym pasażerom. System RFID (identyfikacji radiowej) na przykład pozwala sprawdzić, jakie gadżety znajdują się w danej chwili w samochodzie. Dzięki temu, zabiegany rodzic nie będzie musiał "przekopywać" się przez zawartość bagażnika w poszukiwaniu walkie talkie. Zamiast tego cały znajdujący się na pokładzie ekwipunek może sprawdzić na ekranie wyświetlacza, umieszczonego w konsoli centralnej.

Modele koncepcyjne rządzą się swoimi prawami. Producenci stosują w nich czasem mało niepraktyczne, żeby nie powiedzieć - dziwne rozwiązania. Jeśli chodzi o studyjnego rodzinnego Forda , przykładem takowego może być jaskrawoniebieskie oświetlenie kabiny. Nie bardzo wiadomo, jakiemu celowi miałoby służyć. Z niewiadomych również przyczyn na niebiesko pomalowano wszystkie drzwi koncepcyjnego Connecta.

Dzieci raczej nie przepadają za wszelkiego rodzaju gabinetami lekarskimi. Ciekawe zatem, jak czuć się będą w tak sterylnym wnętrzu. "Szpitalne" skojarzenia wzmaga dodatkowo plastikowa, przezroczysta przegroda oddzielająca przednią część kabiny.

Koncepcyjny Transit Connect Family One zadebiutuje podczas, rozpoczynającego się w piątek, salonu samochodowego w Nowym Jorku. Bardzo jesteśmy ciekawi, z jakim przyjęciem spotyka się wśród gości tej imprezy.

Bartosz Sińczuk, Źródło: autoblog, Ford

Ile w Polsce kosztować będzie Chevrolet Cruze? - ZOBACZ TUTAJ

Camaro w jedynie słusznej wersji - WIDEO

Samochody: Ford Transit Connect Tourneo - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.