Wish - życzenie Toyoty

Toyota przedstawiła nowy model Wish, przeznaczony na rynek japoński. Patrząc z zewnątrz jest to kolejny minivan nie różniący się od innych samochodów tej klasy

Zaglądając do środka odnajdujemy zaś nieco inne podejście. Znając wnętrza Toyot sprzedawanych w Europie dobrze wiemy, że nie ma w nich żadnego polotu, ani choćby źdźbła ekstrawagancji. A w tym przypadku niespodzianka. Kratki nawiewu nie przypominają nudnych do granic możliwości prostokątnych otworów w desce rozdzielczej, które w samochodach różnych marek są niemal identyczne. Nawet prostokątna, środkowa część deski ma w sobie coś niepowtarzalnego, choć urodą nie grzeszy. 

Toyota Wish powstała na płycie Avensisa , więc jest dalekowschodnią krewną debiutującej na starym kontynencie Toyoty Verso . Pod maską znajdziemy silnik 1,8 l. o niskim spalaniu (6,25 l/100km) z ręczną lub sekwencyjną skrzynią biegów i napędem na przednie lub wszystkie cztery koła. Opcjonalnie można zamówić wersję 2,0 l. z systemami DSM (Dynamic Sport Mode) i EDM (Eco Drive Mode), co pozwala na dostosowanie napędu do naszego stylu jazdy.

Marcin Lewandowski, źródło: WorldCarFans

Samochód rodzinny wg Forda - ZOBACZ TUTAJ

Jak nie minivan, to może SUV? - WIDEO

Samochody: Toyota Corolla i Avensis Verso - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.