Lepiej późno niż wcale?

Po raz pierwszy, koncepcyjny jeszcze, ML450 Hybrid zaprezentowany został w 2007 roku. Po wielu perturbacjach i uporaniu się z chorobami wieku dziecięcego Mercedes zdecydował się przedstawić wersję gotową do produkcji

Mercedes ML450 jest tzw. pełną hybrydą, co oznacza, że może być napędzany silnikiem spalinowym, elektrycznym lub przez oba jednocześnie. Serce układu - 3,5-litrowe benzynowe V6, wspomagane jest przez parę silników elektrycznych. Całkowita moc układu wynosi 340KM, a maksymalny moment wynosi 480Nm.

20KM i 160Nm dostarczane przez silniki elektryczne pomaga osiągnąć pierwszą setkę w czasie 8,2 sek. Oczywiście nie jest to jego główne zadanie. Hybrydowy napęd zastosowano w celu zmniejszenia zużycia paliwa. Według producenta, w cyklu mieszanym ML450 zadowoli się zaledwie 7,7 litrami paliwa na każde 100km. Trzeba przyznać, że byłby to naprawdę dobry wynik, ale jak zwykle w takich przypadkach wolimy poczekać na oficjalne potwierdzenie "obietnic".

Więcej informacji producent przekaże zapewne podczas rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu nowojorskiego salonu samochodowego. Oprócz hybrydowego SUV'a , swoją amerykańską premierę będą miały również trzy wersje nowej E-klasy : sedan, coupe oraz najgorętsza - E63 AMG .

Bartosz Sińczuk, Źródło: autobloggreen

Ostatnie takie Volvo - KLIKNIJ TUTAJ

Odrodzenie Gullwinga - WIDEO

Samochody: Mercedes klasa M - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.