Strzeż się koperty!

Parkujesz na miejscach dla niepełnosprawnych? Niebawem spotka Cię zasłużona kara. Nie ważne czy to prywatny parking w centrum handlowym czy droga niepubliczna zapłacisz mandat w wysokości 500 zł

Projekt ustawy w tej sprawie trafił właśnie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Według nowych przepisów policjanci będą mogli karać niesfornych kierowców nie tylko na drogach publicznych, ale także na parkingach w centrach handlowych. Tam niepełnosprawni mają największy problem z egzekwowaniem swoich praw. Wielu kierowców ma świadomość, że przepisy ruchu drogowego nie obowiązują na prywatnym terenie i z premedytacją swobodnie zajmuje miejsca z namalowanym wózkiem inwalidzkim.

"Proponujemy, aby na drogach wewnętrznych można było stosować takie same procedury, jak na drogach publicznych" - zapewnia Marek Konkolewski z Biur Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Kampania Parkingowa organizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji już po raz szósty próbuje to zmienić. Włączyło się do niej ponad 100 miast w całej Polsce, w tym 92 centra handlowe oraz 1390 supermarketów. Potrwa do końca kwietnia. Kolejna odsłona Kampanii planowana jest jesienią tego roku.

Należy pamiętać o tym, że miejsca parkingowe nie powstały dlatego, żeby odebrać osobom zdrowym najlepsze miejsca postojowe. Powstały by pomóc tym, którzy mają już i tak wystarczająco dużo problemów z poruszaniem się. Warto o tym pomyśleć, kiedy następnym razem kusić nas będzie widok pustej "koperty".

Bartosz Sińczuk

Greenbird napędzany wiatrem - KLIKNIJ TUTAJ

Audi A4 Allroad Quattro w swoim żywiole - WIDEO

Samochody - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.