BMW M3 - nowy garnitur od Vorsteinera

Tuning optyczny to trudna sztuka. Nawet przy założeniu, że o gustach się nie dyskutuje, bardzo łatwo przekroczyć cienką granicę dobrego smaku. Amerykańskiej firmie Vorsteiner, która właśnie zaprezentowała najnowszy pakiet aerodynamiczny dla BMW M3, udało się tego uniknąć... prawie

Kiedy patrzymy na auto z przodu, wygląda naprawdę dobrze. Modyfikacje wykonano z wyczuciem, a dwukolorowy schemat nadwozia dodatkowo podkreśla dynamiczny charakter sportowego sedana BMW . Przeprojektowany zderzak, oprócz czarnych obwódek "grilla" otrzymał nowy spojler z włókna węglowego. Potężne, czarne felgi aluminiowe z szerokim rantem dopełniają efektu.

Wydawałoby się, że nie ma się do czego przyczepić... do momentu, kiedy spojrzymy na zdjęcia tyłu auta. Nie chodzi o zmodyfikowany zderzak z nowym dyfuzorem, ale o karbonową klapę bagażnika ze spojlerem, który według producenta zwiększa siłę dociskową o 35% w stosunku do seryjnej wersji M3 (E90). To zapewne prawda i doceniamy aerodynamiczny aspekt tego elementu. Prawdą jest jednak również to, że skutecznie burzy on harmonię sylwetki auta, którą budują wszystkie pozostałe elementy nadwozia.

Szkoda, bo auto prezentuje się naprawdę doskonale. Szczególnie z przodu. Ale przecież o gustach się nie dyskutuje.

Bartosz Sińczuk, Źródło: carscoop, Vorsteiner

Kia VG, czyli następca Opirusa - KLINKIJ TUTAJ

Mercedes-Benz SLS AMG Gullwing - WIDEO

Samochody: BMW M3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.