Mercedes E63 AMG

Jak niedawno pisaliśmy, pierwsze egzemplarze nowej klasy E pojawiły się już w polskich salonach Mercedesa. Może jednak warto wstrzymać się z ewentualną decyzją o zakupie. Firma zaprezentowała właśnie mocniejszą wersję modelu, przygotowaną przez fabrycznego tunera AMG

Koń jaki jest, każdy widzi. Ciemne, 18-calowe felgi aluminiowe szczelnie wypełniają poszerzone o 17 mm błotniki. Przedni zderzak, oprócz nieco ostrzejszych rysów, otrzymał nowe światła do jazdy dziennej, natomiast biksenonowe reflektory z czarnym wypełnieniem posiadają funkcję doświetlania zakrętów. Z zewnątrz wersję AMG można także rozpoznać po dyfuzorze w tylnym zderzaku oraz czterech końcówkach układu wydechowego. Dla pełnej jasności, na przednich błotnikach oraz tylnej klapie znaleźć można odpowiednie oznaczenia. 

Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,3l. 524KM oraz 630Nm maksymalnego momentu obrotowego z pewnością dostarczą nie lada emocji. Cała moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej sportowej skrzyni biegów AMG Speedshift MCT. Zmiana przełożeń trwa w jej przypadku zaledwie 100 milisekund. Co więcej, kierowca może wybrać jeden z czterech trybów pracy przekładni, od wybitnie sportowego, aż po... ekonomiczny. Producent zapewnia bowiem, że nowy E63 AMG jest nie tylko mocniejszy od swojego poprzednika, charakteryzuje się także mniejszym o 12% apetytem na paliwo.

Masz zupełną rację MB, rzeczywiście nie brzmi to najlepiej. Dzięki!

Nie oszukujmy się jednak, dla właścicieli E63 AMG nie ta wartość jest najważniejsza. Sprawdźmy zatem jak połączenie potężnego silnika V8 ze sportową skrzynią biegów przekłada się na osiągi auta. Według Mercedesa , pierwsza setka pojawia się na liczniku po zaledwie 4,5 sek., a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

W okiełznaniu bestii spod znaku AMG pomaga 3-stopniowy układ ESP - dla osób uzależnionych od adrenaliny istnieje opcja całkowitego wyłączenia systemu. Trzy nastawienia posiada również regulowany układ zawieszenia AMG Ride Control.

Cena auta nie została jeszcze ogłoszona. Pierwszych informacji na ten temat można się spodziewać przy okazji oficjalnej premiery auta podczas, rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu, salonu samochodowego w Nowym Jorku.

Bartosz Sińczuk, Źródło: worldcarfans, Mercedes

Audi Q5 w rękach ABT - KLIKNIJ TUTAJ

Nowy Focus RS w akcji - WIDEO

Samochody: Mercedes E-klasa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.