Polka na motocyklu we włoskim teamie

Monika Jaworska podpisała kontrakt z włoskim zespołem ?Play SKR Team? na starty w sezonie 2009. Plany obejmują starty w Mistrzostwach Włoch Kobiet i Mistrzostwach Europy Kobiet w klasie Superstock 600 na motocyklu Yamaha R6, model z 2008 roku

Monika jako pierwsza Polka dostała szansę startów we włoskim teamie. Czas pokaże jak

będzie wyglądał sezon, ale po testach, jakie odbyły się w marcu Monika jest bardzo pozytywnie nastawiona do tegorocznych wyścigów.

W składzie teamu znalazła się także Włoszka Sharon Mermet, która również startuje w klasie Superstock 600. W kalendarzu obu dziewczyn jest 8 wyścigów (3 w ME i 5 w MW).

Testy przedsezonowe odbyły się w dwóch turach. Pierwszy test odbył się 9 marca. Monika osobiście dowiozła swoją Yamahę na tor Franciacorta pod Mediolanem i miała możliwość zapoznać się z jej obecnym zespołem "Play SKR Team". Tego dnia odbyły się także pierwsze testy motocykla na torze.

Drugie testy miały miejsce dnia 16 marca, kiedy Monika testowała ponownie motocykl, ale wyposażony już w nowe części i nowe ustawienia. Różnica była bardzo duża, oczywiście na plus.

Starty w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Włoch są bardzo wymagające, szczególnie finansowo, z powodu braku sponsorów, w sezonie 2009 Monika nie wystartuje w Mistrzostwach Polski, lecz zapowiada, że przyjedzie na Tor "Poznań" obserwować zmagania swoich kolegów. Niestety tak utalentowana zawodniczka obecnie nie ma sponsora w Polsce, po raz drugi głównym sponsorem pozostaje jej mama, Anna Jaworska. Trwają intensywne poszukiwania sponsora w kraju, lecz obecna sytuacja powoduje, że bardzo ciężko jest go znaleźć. Jedną z niewielu osób, które ją wspierają jest POLand Position i Adam Badziak , któremu Monika bardzo dziękuje za coroczne wsparcie w startach i sponsorowanie kasków.

Oto kalendarz startów Moniki Jaworskiej w Mistrzostwach Włoch Kobiet (MW) i Mistrzostwach Europy Kobiet (ME) w sezonie 2009:

Cóż, Wysokie Obroty mocno trzymają kciuki - i za udane starty, i za znalezienie dobrego sponsora! Przy okazji polecamy obejrzenie pełnej fascynujących informacji strony Moniki Jaworskiej .

Copyright © Agora SA