Załóż Golfa

Prima aprilis już za nami. Tę wiadomość jednak większość z Was potraktuje zapewne z przymrużeniem oka. Jak dowiedział się internetowy portal motoryzacyjny iMotor, Volkswagen może niebawem spróbować sił w branży odzieżowej

Niemiecki producent rozważa wyprodukowanie serii ubrań z tartanu, którego używa do obszywania foteli w ostatniej edycji Golfa GTI. Możliwe, że tkanina będzie również dostępna w tzw. belach. Zainteresowani będą ją mogli kupić "na metry" i uszyć z niej co tylko przyjdzie im do głowy.

Anonimowe źródło zbliżone do Volkswagena powiedziało serwisowi iMotor:

"Otrzymywaliśmy mnóstwo próśb od entuzjastów chcących kupić materiał używany w piątej generacji GTI, ale nie był on nigdy dostępny jako akcesorium. Mamy jednak nadzieje, że będzie to możliwe w przypadku najnowszej edycji sportowego Golfa. Zastanawiamy się obecnie, jak to rozwiązać".

Charakterystyczny kraciasty materiał stosowany obecnie lepiej nadaje się do celów odzieżowych, niż ten używany w poprzedniej generacji modelu. Jest podobno bardziej miękki i przyjemniejszy w dotyku. Wyobrażamy sobie, że może mieć to spore znaczenie, jeśli ktoś zdecydowałby się uszyć z niego, na przykład kilt i chciał nosić go w... tradycyjny sposób.

Rozmówca dodaje także:

"Wszystkie materiały jakie znaleźć można we wnętrzu nowego Golfa przechodzą szereg intensywnych prób wytrzymałościowych. Oznacza to, że jakiekolwiek ubrania zostaną z niego uszyte, powinny przetrwać wieki. Możliwe, że byłaby to najbardziej trwała odzież jaka kiedykolwiek powstała!"

Zobaczymy czy rzeczywiście coś z tego wyniknie.

Bartosz Sińczuk, Źródło: iMotor

Zobacz następcę Hyundaia Coupe? - KLIKNIJ TUTAJ

Kwintesencja luksusu - WIDEO

Samochody: Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.