Kia VG - następca Opirusa

Kia Opirus stylistycznie podobna do Mercedesa "okularnika" (W210) jest... zresztą o gustach się nie dyskutuje. Najważniejsze, że jej następca ma szansę na wywalczenie większego kawałka tortu w klasie średniej-wyższej.

W sieci pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie najnowszej Kii o roboczej nazwie VG, która docelowo ma zastąpić produkowanego od 2004 roku Opirusa . Samochód zostanie pokazany podczas salonu samochodowego w Seulu w przyszłym miesiącu.

Konstrukcja ma być oparta na Hyundaiu Grandeur , więc od strony technicznej auta będą do siebie podobne. Podstawowy silnik Hyundaia to 3,3-litrowy V6. Wyposażony w niego Grandeur kosztuje około 170 000 zł.

Na najważniejszym rynku zbytu, poza rodzimym, czyli w USA paleta silników będzie typowe dla tamtejszej klasy średniej. Podstawowa jednostka będzie miała 2,4 l. pojemności, natomiast klienci spragnieni mocy będą mogli sięgnąć po sześciocylindrowy silnik Lambda o pojemności 3,8 l. Oznacza to obniżenie pojemności podstawowej jednostki o ponad litr, ale jego moc powinna kształtować się na podobnym poziomie. W Europie można będzie zapewne liczyć na montowany w Grandeurze silnik wysokoprężny 2,2 l. Więcej szczegółów powinniśmy poznać podczas premiery auta, która odbędzie się jeszcze w tym tygodniu.

Marcin Lewandowski, źródła: Autoblog, Hyundai, Kia

Pierwsza hybrydowa Kia - ZOBACZ TUTAJ

Volvo XC60 z crash-teście - WIDEO

Samochody: Kia Opirus - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.