Novitec Rosso poprawia Ferrari

Wydawałoby się, że są takie samochody, których tuningowanie to... strata czasu. Albo takie, których modyfikowanie to profanacja. Novitec Rosso należy do firm, dla których nie istnieją żadne "świętości"

Limitowana edycja modelu F430 Scuderia Spider 16M liczy zaledwie 499 egzemplarzy, ale nie powstrzymało to włoskiego tunera przed wprowadzeniem własnych modyfikacji. Trzeba jednak przyznać, że firma zna się na rzeczy, gdyż tuningowanie samochodów firmy Ferrari to ich chleb powszedni.

Podobnie, jak w przypadku modelu F430 w wersji coupe (firma zaprezentowała go rok temu), 4,8-litrowe V8 roadstera zostało doładowane mechanicznie. Novitec Rosso uzyskał w ten sposób przyrost mocy równy 186KM. Teraz, za tylnymi fotelami drzemie silnik produkujący 696KM! To nie tak dużo, jak w modelu z twardym dachem, ale przy odrobinie wyobraźni można łatwo domyślić się, do czego to auto jest zdolne. Limitowany Spider otrzymał także nowe, regulowane zawieszenie. Pozwala ono dodatkowo, w razie potrzeby unieść "nos" roadstera o 40mm. Kierowca może to uczynić za przyciśnięciem guzika, znajdującego się w kabinie.

Brak na razie oficjalnych danych dotyczących osiągów tego piekielnego auta. W każdym razie, seryjna wersja osiąga pierwszą setkę w czasie 3,7 oraz prędkość maksymalną równą 315km/h.

Zmiany zewnętrzne obejmują nowe 20-calowe, dwukolorowe felgi aluminiowe oraz charakterystyczne dla Noviteca ciemne tylne lampy.

Novitec Rosso nie próbuje na siłę, drastycznie modyfikować nadwozi tuningowanych przez siebie aut. Doświadczenie w tej dziedzinie pomaga im zapewne pogodzić się z faktem, że poprawianie stylistów z Maranello to wyjątkowo trudne zadanie.

Bartosz Sińczuk, Źródło: Motorauthority

Hyundai ma niebieską chęć - KLIKNIJ TUTAJ

Audi A4 Allroad Quattro w swoim żywiole - WIDEO

Samochody: Ferrari - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.