Mercedes zabezpiecza Formułę 1

Podczas pierwszego w tym sezonie wyścigu Formuły 1 na torze w Melbourne zadebiutują nowe samochody bezpieczeństwa i zabezpieczenia medycznego. Mercedes zadbał, aby nawet na torze nie miały się czego wstydzić

Mercedes SL63 AMG będzie pełnił rolę samochodu bezpieczeństwa, a Mercedes C63 AMG kombi będzie samochodem zabezpieczenia medycznego podczas tegorocznego sezonu Formuły 1 .

Pierwszy z nich dysponuje silnikiem V8 o pojemności 6,3 l. osiągającym 525 KM. To więcej niż wystarczająca moc na drodze, ale przyspieszenie 4,4 s do setki to około dwa razy tyle, co zajmuje to bolidowi F1. Samochód bezpieczeństwa nie powstał aby z nimi konkurować, ale w razie konieczności może pojawić się w dowolnym miejscu toru niemal w mgnieniu oka.

Drugi samochód to najszybszy ambulans świata. Napęd C-klasy stanowi niemal identyczna jednostka, co w w Mercedesie SL Safety Car, ale o mniejszej mocy wynoszącej "zaledwie" 457 KM i momencie o wartości 600 Nm. Z zewnątrz oba samochody wyglądają zwyczajnie, jedynie podświetlanymi napisami dając do zrozumienia, jakie jest ich przeznaczenie. Wnętrza natomiast będą "zwyczajne" jedynie w oczach kierowców wyścigowych. Profesjonalne kubełkowe siedzenia z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa i tajemnicze przyciski, na ogołoconej z przyjaznych kierowcy urządzeń desce rozdzielczej, nie pozostawiają złudzeń - to profesjonalnie przygotowane pojazdy do ściśle określonej roli.

Pod względem mechanicznym jest podobnie. W modelu SL zastosowano ulepszony układ wydechowy, ceramiczne hamulce i poprawiono zestrojenie zawieszenia. Podobne zmiany przeszło kombi, ale tu dodatkowo zmieniono także układ chłodzenia, smarowania, wzmocniono skrzynię biegów i zastosowano inny układ kierowniczy.

Marcin Lewandowski, źródło: Daimler via Carscoop

Zobacz jak jeździ Ford Focus RS - WIDEO

ZOBACZ TAKŻE: Alternatywa dla taksówek: Car 2Go

Samochody: Mercedes klasy C - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.