Hummer Black Chrome na czarne dni

Brak popularności na rodzimym rynku zmusza firmę Hummer szukać większych zysków tam, gzie jest to jeszcze możliwe. Duża popularność tej marki w Zjednoczonych Emiratach Arabskich skłoniła GM do zaoferowania w tym kraju wersji limitowanej H2

Wersja Black Chrome nie jest całkowitą nowością, w USA oferowana jest już od kilku miesięcy. Przewidziano 1300 sztuk Hummera H2 w tej wersji i widać, że rodzimy rynek nie jest skłonny do ich wchłonięcia. Zeszłoroczne rekordy cen ropy naftowej i w końcu załamanie na rynkach finansowych spowodowały masowy odpływ klientów, przez co marka Hummer zanotowała w zeszłym roku rekordowy spadek sprzedaży. Ratunkiem są rynki, na których klienci nie wybiorą zamiast potężnej terenówki oszczędnej hybrydy.

Pakiet zawiera 20-calowe koła, grill, lusterka, klamki, zatrzaski maski silnika, korek wlewu paliwa - wszystko w kolorze przydymionego chromu. Nadwozie w zależności od naszych preferencji kombi ( SUV ) lub pickup (SUT) może być pokryte jednym z trzech lakierów: Silver Ice Metallic, Sedona Metallic (widoczny na zdjęciach) lub Carbon Black Metallic.

Pod maską żadnych zmian. Od zeszłego roku pracuje pod nią 6,2 litrowy V8 o mocy 440 KM współpracujący z sześciobiegową automatyczną przekładnią.Osoby przeszukujące ogłoszenia tego samochodu na pewno zauważyły, że większość nowych H2 ma 400 a nie 440KM. Słabsze wersje pochodzą z USA, gdzie aby przyciągnąć więcej klientów producent dostosował silniki do pracy na benzynie "super" (91 oktanów). Od zeszłego roku oprócz benzyny 91-oktanowej amerykańskie wersje Hummerów można tankować  bioetanolem E85.

Marcin Lewandowski, źródło: Carscoop

Zobacz inny samochód dla indywidualisty

Samochody: Hummer H2 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.