Land Cruiser dla yakuzy?

Czarny Cadillac Escalade z przyciemnionymi szybami i błyszczącymi dwudziestoparocalowymi obręczami kojarzony jest jednoznacznie - z gettem. Czy nowy Land Cruiser od Wald International będzie budził podobne skojarzenia?

Wald International , japoński tuner oferujący pakiety do modyfikacji wielu rodzimych samochodów postanowił wzbogacić swoją ofertę o model Land Cruiser (J200). Założenie jest proste i mówi, że auto nie będzie nigdy zjeżdżało w teren. W związku z tym zostało wyposażone w ogromne koła obute w niskoprofilowe opony, stopnie boczne i agresywnie stylizowane zderzaki. Przedni z ogromnymi wlotami powietrza sprawia, że najbardziej luksusowa terenowa Toyota wygląda na złaknioną powietrza. Dolna krawędź zderzaka jest poprowadzona na tyle nisko, aby wybić z głowy właścicielowi zabawy w terenie, ale też na tyle wysoko, aby nie bać się progów zwalniających, czy krawężników. Te ostatnie mogą być groźne jedynie dla pięcioszprychowych kół.

Agresywna stylistyka zaczynająca się od przodu od zderzaka i kończąca na tylnym dyfuzorze i spoilerze umieszczonym nad tylną szybą, nie wywołuje uczucia strachu, a widok tak przerobionej Toyoty w lusterku wstecznym nie spowoduje, że automatycznie ustąpimy pierwszeństwa. Moje wnioski są takie, że Wald International Toyota Land Cruiser nie nadaje się na samochód dla gangstera.

Marcin Lewandowski, źródło: Wald International via Carscoop

F&M Vulca S - wulkan stylistyczny

Samochody: Toyota Land Cruiser - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.