Audi RS3 - czy powstanie?

W wywiadzie dla holenderskiego magazynu Autovisie, Michael Dick - członek rady nadzorczej komórki rozwoju technicznego w Audi, wyjawił, że niemiecki koncern planuje wprowadzenie na rynek bardzo mocnej wersji najmniejszego obecnie modelu marki.

Jedyny szczegół, jaki ujawnił pan Dick to jednostka, jaka miałaby napędzać kompaktowe szybkie Audi. Nie będzie to motor specjalnie stworzony dla tego modelu, ale nowa jednostka, która montowana będzie w najnowszym Audi TT RS . Pięć cylindrów, turbo i 2,5 litra pojemności skokowej generują 340 KM i 450 Nm momentu obrotowego. W najmocniejszej TT takie parametry w połączeniu z napędem quattro wystarczą do osiągnięcia prędkości 100 km/h w jedynie 4,6 sekundy. Oczywiście RS3 też zostanie wyposażone w taki napęd i zapewne będzie miało bardzo podobne osiągi.

Zagadką pozostaje data wprowadzenia samochodu. Na 2011 rok planowana jest premiera nowego A3 , które znowu nie będzie już wtedy najmniejszym samochodem Audi . W związku z tym, może okazać się, że RS3 zostanie wprowadzone jeszcze później, na bazie nowego modelu. Z drugiej strony, zgodnie z tym co pisaliśmy o Golfie GTI-R , będzie on bardzo zbliżony osiągami do modelu S3, może więc Audi pospieszy się z RS3, by mieć w swojej ofercie coś mocniejszego niż siostrzany Volkswagen. Jak tylko będzie wiadomo więcej, na pewno Was o tym poinformujemy.

jk, źródło: Worldcarfans, Autovisie

Alfa MiTo Veloce - nieco mniej niż GTA

Samochody: Audi A3 - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.