Ford Fiesta z czerwoną kropką

Dostaliśmy od Forda informację, w której chwali się zdobyciem ważnej w świecie designu nagrody "Red Dot" za projekt Fiesty. Odwiedziliśmy stronę organizatora konkursu i okazało się, że Ford zapomniał dodać kilka istotnych szczegółów...

Oczywiście nie można mieć pretensji do Forda o to, że nie pisze całej prawdy - nie będzie przecież promował innych marek, które zostały wyróżnione tą samą nagrodą, a tym bardziej tych, które dostały "Red Dot: Best of the Best" (najlepsze z najlepszych). Oto co między innymi czytamy w notce, jaką przesłał nam Ford, a co odnosi się prawdopodobnie także do BMW serii 7 i Z4 , Opla Insignii i trzydrzwiowej wersji Seata Ibizy , które dostały taką samą nagrodę:

Najnowszy Ford Fiesta należy do najbardziej stylowych samochodów na świecie.

Ciekawe więc, jakich słów użyło jury, by określić Volkswagena Passata CC i Seata Ibizę 5D, które dostały "best of the best". Oczywiście w żaden sposób nie umniejsza to rangi wyróżnienia, jakie otrzymała Fiesta. Red Dot to program promujący nowoczesne projektowanie i wzornictwo . Mimo że w tym roku na 3231 zgłoszeń, przyznano aż 772 wyróżnienia "Red Dot" (w tym 50 dla najlepszych z najlepszych) i tak prestiż nagrody pozostaje duży. Produkty docenione przez jury zyskują rozgłos na całym świecie i są dobrym argumentem w ręku sprawnych speców od PR-u, by rozgłaszać całemu światu, że ich produkt został doceniony, jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jak widać, PR w Fordzie działa bez zarzutów , bo żadna inna z nagrodzonych marek nawet nie zająknęła się, że ich auta zdobyły nagrody. Ford poszedł nawet o krok dalej i dokonał pewnego nadużycia:

Ford Fiesta od wielu lat jest synonimem wzornictwa na najwyższym poziomie

Jak najbardziej zgadzamy się, że nowa Fiesta to wyjątkowe auto - nie ma drugiego tak efektownie zaprojektowanego i po prostu ładnego małego samochodu. Dotąd wszystkie spektakularne chwyty stylistyczne zarezerwowane były dla większych samochodów, a małe były swego rodzaju tanim kompromisem. Nie damy jednak wmówić sobie, że poprzednie Fiesty były równie ładne i efektowne.

jk, źródło: Ford, Red Dot

Samochody: Ford Fiesta - ogłoszenia

Więcej o: